img


Bitcoin cash kurz

Aktuální graf USD / EUR.

Bitcoin cash kurz, aktuální graf a vývoj ceny v Dolaru (BCH/USD)Bitcoin cash kurz, aktuální graf a vývoj ceny v EURO (BCH/EUR)


Cena Bitcoin cash, Kurz za 1 Bitcoin cash (zkr. BCH) je zobrazena v měně konkrétní burzy, tj. USD (americké dolary) a EURO v případě burzy Kraken. Najdete zde vývoj kurzu Bitcoin cash. Jednotlivé "svíčky" (candlesticks) označují aktuální cenu za jeden Bitcoin cash. Stopka označuje minimální a maximální kurz. Vývoj kurzu si můžete prohlédnout na cca 1 minutových grafech, až po roční grafy. Kurz Bitcoin cash se zobrazuje s cca 5 minutovým zpožděním.

Co je Bitcoin cash

Bitcoin cash vznikl prvního srpna 2017 a to zejména proto, že vývojáři, kteří vlastní bitcoinové burzy, před nějakou dobou přišli s důležitou aktualizací platební sítě, která má kapacitu této platební sítě navýšit tkz. Segwit2x. Jelikož když Bitcoin začínal, nebyl na takovou zátěž navržen.

Zde nastává ovšem problém z důvodu toho, že velká skupina hlavně čínských těžařů Bitcoinu tuto aktualizaci odmítla, kvůli tomu, že by touto aktualizací přišli o část svého výdělku a založili vlastní měnu - Bitcoin cash.

Dalším problémem je, že většina prominentních bitcoinových burz, včetně společností Coinbase a Bitstamp, uvedlo, že Bitcoin Cash nebudou podporovat. Nepleťte si kurz Bitcoin cash se samotným Bitcoinem, je to samostatná kryptoměna.