Akcie LANXESS

LANXESS AG - aktuální graf a vývoj ceny v EUR

Upozornění: Kurzy jsou se zpožděním (cca 15min). Všechny CFDs (akcie, indexy, features) a Forex ceny nejsou poskytovány prostřednictvím výměn, ale od tvůrců trhu, a tak jejich ceny nemohou být přesné a mohou se lišit od skutečné tržní ceny, což znamená, že tyto kurzy jsou pouze orientační a nejsou vhodné pro obchodní účely. Neneseme žádnou odpovědnost za případné ztráty, kterým můžete čelit v důsledku použití těchto dat. Vaše osobní investiční rozhodnutí vždy postavte na svém osobním úsudku.Zprávy

 • Lanxess to Buy Chemtura for .1 Billion in Additives Push

  Lanxess to Buy Chemtura for .1 Billion in Additives Push Bloomberg - Sep 25, 2016 Lanxess AG agreed to buy U.S. competitor Chemtura Corp. for about .1 billion in cash, more than doubling the size of its additives business and accelerating a shift towards specialty chemicals. Germany's Lanxess to buy US chemical firm Chemtura for .7 billion - Reuters Moody's Affirms Lanxess' Baa3 ratings; stable outlook - Moodys.com (press release) (subscription)

  26. 09. 2016
 • Lanxess investing million in Belgium to improve nylon production

  Lanxess investing million in Belgium to improve nylon production Plastics News - Apr 26, 2017 German specialty chemical company Lanxess AG is investing 25 million euros (.2 million) in improving efficiency at its integrated production complex for nylon and precursors for plastics in Antwerp, Belgium. Lanxess to invest €25m in Antwerp production site - Chemicals Technology

  26. 04. 2017
 • Lanxess AG

  Lanxess AG GuruFocus.com - May 7, 2017 Disclaimers: GuruFocus.com is not operated by a broker, a dealer, or a registered investment adviser. Under no circumstances does any information posted on GuruFocus.

  07. 05. 2017

Přehled vývoje cen nejznámějších německých akcií v měně EURO (EUR), zejména společností, které se obchodují na Frankfurtské burze. Kurzy německých akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny abecedně. Můžete se také podívat na vývoj kurzu německého indexu DAX, který se skláda z 30 hlavních německých akcií obchodovaných na frankfurtské burze.

Symbol Jméno Last Trade Price Změna Změna (%) Ask Bid Day's Low Day's High Average Daily Volume