AKcie MERCK KGAA

MERCK KGAA O.N. - aktuální graf a vývoj ceny v EUR

Upozornění: Kurzy jsou se zpožděním (cca 15min). Všechny CFDs (akcie, indexy, features) a Forex ceny nejsou poskytovány prostřednictvím výměn, ale od tvůrců trhu, a tak jejich ceny nemohou být přesné a mohou se lišit od skutečné tržní ceny, což znamená, že tyto kurzy jsou pouze orientační a nejsou vhodné pro obchodní účely. Neneseme žádnou odpovědnost za případné ztráty, kterým můžete čelit v důsledku použití těchto dat. Vaše osobní investiční rozhodnutí vždy postavte na svém osobním úsudku.Zprávy

 • Merck KGaA gets a thumbs up for once-dead MS drug; Aveo shares soar as tivo ...

  Merck KGaA gets a thumbs up for once-dead MS drug; Aveo shares soar as tivo ... Endpoints News - 18 hours ago Once given up for dead by Merck KGaA, the multiple sclerosis drug has been endorsed by the CHMP in Europe, setting up a likely approval. Germany's Merck gets EU backing for oral MS drug - Reuters

  23. 06. 2017
 • eFFECTOR, Pfizer, Merck KGaA Partner to Combine Avelumab with MNK1/2 Inhibitor

  eFFECTOR, Pfizer, Merck KGaA Partner to Combine Avelumab with MNK1/2 Inhibitor Genetic Engineering & Biotechnology News - Jun 20, 2017 eFFECTOR Therapeutics, Pfizer, and Merck KGaA established a partnership to carry out Phase II study evaluating the safety, tolerability, and efficacy of eFFECTOR's small-molecule investigational MNK1/2 (MAP kinase-interacting kinase 1 and 2) inhibitor ... eFFECTOR Therapeutics to Collaborate with Pfizer and Merck KGaA, Darmstadt ... - PR Newswire (press release)

  20. 06. 2017
 • Germany's Merck KGaA chooses Israeli deception technology

  Germany's Merck KGaA chooses Israeli deception technology CNBC - May 30, 2017 Israeli startup illusive networks, which is the way they spell it - no capital letters for a deception technology firm, and Germany-based pharmaceutical and life sciences company Merck KGaA, Tuesday announced a deal for the use of illusive's "Deception ... Merck KGaA, Darmstadt, Germany, Selects illusive networks' Deceptions ... - PR Newswire (press release)

  30. 05. 2017

Přehled vývoje cen nejznámějších německých akcií v měně EURO (EUR), zejména společností, které se obchodují na Frankfurtské burze. Kurzy německých akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny abecedně. Můžete se také podívat na vývoj kurzu německého indexu DAX, který se skláda z 30 hlavních německých akcií obchodovaných na frankfurtské burze.

Symbol Jméno Last Trade Price Změna Změna (%) Ask Bid Day's Low Day's High Average Daily Volume