Co jsou to binární opce

Slyšeli jste už termín binární opce? Zajímáte se co to opce je? V tomto článku se vám to pokusíme objasnit. Digitální nebo také binární opce někdy nazývané "vše nebo nic", jsou opce s fixní cenou založené výhradně na tom, zda se cena podkladového aktiva zvýšila nebo snížila v souladu se zakoupeným kontraktem (aktivum může být například zlato, akcie atd.).

Binární opce se v posledních několika letech staly velmi populárními, protože mnoho obchodníků zjistilo, že tyto opce nabízejí rychlý způsob obchodování a nejsou tak náročné na čas, jako klasické obchodování. Tyto opce můžete obchodovat s expirací již od jedné minuty, výsledek obchodu tak znáte téměř okamžitě.

Jak fungují binární opce

Základní myšlenkou binárních opcí je, že existují pouze dvě výstupní možnosti - buď peníze vyděláte nebo proděláte. Obchodníci se ve většině případů nemusí starat o to, kdy by měli opustit svou pozici (pokud nechce danou opci odprodat) a zároveň nemohou prodělat více, než vloženou částku do daného obchodu, jednu opci můžete obchodovat již od 1 USD.

Stejně tak jsou binární opce velmi atraktivní díky obchodním platformám, které nabízejí výplaty od 80% až 180%. Expirace opcí jsou také obecně velmi krátkodobé, drtivá většina z nich vyprší do jedné hodiny po nákupu, ovšem obchodovat můžete i dlouhodobější opce, jako měsíční, týdenní atd, to už ovšem záleží na každém obchodníkovi.

Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.

Akcie bez poplatku
79% CFDs účtů je ztrátových

Příklad obchodu na opce

Chcete-li využít binární opce, tak se jakožto obchodník musíte přihlásit do obchodní platformy, která tyto opce nabízí a vybrat si podkladové aktivum, které chcete použít. Například se rozhodnete, že chcete obchodovat s komoditami a vyberete si jako podkladové aktivum zlato. Poté se podíváte na současnou cenu zlata - dejme tomu 1100. Jako další se podíváte, za jak dlouho opce vyprší - třeba za 50 minut. Nakonec se jen musíte rozhodnout, jestli zlato skončí po vypršení opce nad nebo pod částkou 1100.

Pokud si budete myslet, že skončí nad částkou 1100, tak si koupíte kupní (call) opci. Pokud si budete myslet, že skončí pod částkou 1100, tak si koupíte prodejní (put) opci. Během následujících padesáti minut vůbec nezáleží jak se chová cena aktiva - může se houpat nahoru a dolů, nebo může zůstat stejná - nejdůležitější je, jaká je cena po vypršení vaší opce.

Pokud investor zakoupí kupní (call) binární opci a aktivum skončí výše než byla kupní cena, nebo pokud zakoupí prodejní (put) binární opci a aktivum skončí na nižší ceně, tak vydělá. Pokud ale investor zakoupí kupní opci a aktivum skončí níže než byla kupní cena, nebo zakoupí prodejní opci a cena aktiva převýší kupní cenu, tak investor prodělá. Většina platforem vyplácí kolem 80% až 85% z původní investice, jedná-li se o výdělečnou opci, v opačném případě někteří brokeři vrací kolem 10% z původní investice prodělečných opcí.


Příklad obchodní aplikace na binární opce


Co jsou to binární opce - obchodní aplikace


Jelikož binární opce mají většinou velmi krátkou dobu expirace a dost vysoké fixní výplaty, tak je možné, aby šikovný obchodník neuvěřitelně rychle zvýšil svůj původní kapitál. Pomocí správné strategie, která vás pojistí proti masivním ztrátám, můžete být na binárních opcí dlouhodobě ziskoví.