Obchodovat akcie nebo ETF

Akcie: Amazon.com, Inc.
Cena akcie: 98.95 USD
Změna ceny (24h): -1.090004 USD
Změna ceny (24h) %: -1.09 %
Objem: 87300242
Počet akcií: 10247300096
Burza: NasdaqGS

Graf

Dlouhodobý vývoj ceny a graf akcie Amazon

Dividenda je zobrazena za celý kalendářní rok, nicméně většinou je vyplácena kvartálně po částech. Data se mohou měnit!
Dividenda: Podle našich dat, společnost Amazon.com, Inc. dividendy investorům v současné době nevyplácí.
Roční výnos z dividendy: /
Ex-dividend date : /

Upozornění: Údaje jsou orientační. Doporučení a predikce ceny akcií Amazon.com, Inc. dle analytiků se mohou měnit v čase. Některá doporučení již mohou být zastaralá a nemusí být přesná. Rozhodně nedoporučujeme nakupovat a prodávat akcie podle doporučení analytiků!
Vydané doporučení: Podle našich dat, je pro akcie Amazon.com, Inc. vydané doporučení: KOUPIT
Počet analytiků: 46
Nejvyšší cílová cena: 160 USD
Nejnižší cílová cena: 90 USD
Průměrná cílová cena: 135 USD

Upozornění: Data jsou orientační, mění se v čase a nemusí být aktuální, nicméně se snažíme o co největší aktuálnost.
P/E ratio (Poměr ceny a zisku): P/E pro akcie Amazon je neznámé
EPS (zisk na akcii): -0.28 USD
Price-to-Book (P/B): 6.9394765
Tržní kapitalizace: 1025131872256 USD

Technická analýza + vývoj ceny

Upozornění: Data jsou orientační, mění se v čase a nemusí být aktuální, nicméně se snažíme o co největší aktuálnost.
Aktuální cena: 98.95 USD
Dnešní vrchol (high): 100.65 USD
Dnešní dno (low): 97.455 USD
200 denní průměr ceny (200 day average): 108.39088 USD
50 denní průměr (50 day average): 96.4896 USD
52 týdenní maximum: 170.8315 USD
(%) Změna od 52 týdenního maxima: -42.08 %
(USD) Změna od 52 týdenního maxima: -71.8815 USD
52 týdenní minimum: 81.43 USD
(%) Změna od 52 týdenního minima: 21.52 %
(USD) Změna od 52 týdenního minima: 17.519997 USD

Jak se v datech orientovat?

Zajímá vás, zda je cena akcie Amazon vysoko nebo nízko? Základní Technická analýza vám napoví, zda se akcie nacházejí blíže na úrovni dlouhodobého supportu nebo naopak na úrovni rezistance. Tedy vám mohou pomoci zjistit, zda již je akcie překoupená, nebo přeprodaná.

Co jsou to klouzavé průměry?

50 day average / 200 day average 200 denní průměr ceny akcie pokrývá zhruba 40 týdnů obchodování, běžně se používá při obchodování s akciemi k určení obecného trendu na trhu. Dokud cena akcií zůstane na denním grafu nad tímto průměrem, akcie se obecně považují, že se nachází v vzestupném trendu. Jednou z často používaných alternativ k 200 dennímu cenovému průměru je klouzavý průměr 255 dní, který představuje průměr ceny za poslední rok. 50 day average: Používá se zejména k určení supportu a rezistance. 50-, 100- a 200denní klouzavé průměry patří k nejčastějším indikátorům na grafech obchodníků a analytiků. Jsou považovány za hlavní nebo významné klouzavé průměry a představují úrovně podpory (supportu) nebo odporu (rezistence) na trhu.


Proč je důležité 52týdenní maximum / minimum?

52-Week High/Low

52týdenní maximum / minimum je nejvyšší a nejnižší cena, za kterou se cenný papír obchoduje v časovém období, které se rovná jednomu roku, a je považován za technický ukazatel.

➡️ je založeno na denní uzavírací ceně akcie.

➡️ obvykle představuje úroveň rezistence, zatímco 52týdenní minimum je úroveň cenového supportu, tyto úrovně mohou dlouhodobí obchodníci použít k nákupu nebo k odprodeji akcie.


Kde koupit akcie Amazon

Věříte-li v další růst akcie Amazon, můžete je koupit přes brokery XTB nebo eToro. Můžete si dále srovnat nabídku brokerů na reálné akcie s obchodní aplikací v mobilu s českou podporou a v Českém jazyce. Porovnejte si nabídku brokerů, kteří nabízejí ke koupi reálné akcie Amazon, v tabulce je poznáte tak, že broker nabízí "fyzické akcie".

Broker Platformy Regulace Min. vklad Vklady / Výběry CopyTrader Fyzické akcie Odkaz na web
xStation, mobilní verze5$ Platební karty, Skrill, bankovní převod         xtb.cz       

Vlastní platforma, sociální síť + CopyTrader™200$ Bankovní převod, platební karty, Skrill, PayPal, Neteller eToro.com
Risk warning: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Nemám kapitál

Nemáte dostatečný kapitál pro koupení reálné akcie Amazon? Víte, že můžete obchodovat CFDs kontrakty na tyto akcie a na finační páku a i s malým kapitálem od 100 USD a participovat tak na pohybu kurzu akcie, pomocí CFDs můžete spekulovat i na pokles hodnoty akcií. Dozvědět se více co je to finanční páka., nebo si srovnejte nabídku nejlepších CFD brokerů v České republice.

Jak funguje CFD

CFD nebo smlouva o rozdílu Vám umožňuje obchodovat se změnami cen finančního nástroje - v reálných tržních podmínkách - bez nutnosti jej vlastnit. CFD jsou nabízeny pro aktiva jako jsou Forex, akcie, komodity, indexy a další. CFD využívají finanční páky, což znamená, že můžete použít relativně malé množství kapitálu, známý jako marže, pro získání většího.

Finanční páka

Například pákový poměr 1 ku 5 znamená, že můžete otevřít obchod v hodnotě 5 násobku Vašeho kapitálu. Dejme tomu, že cena akcie je 1 000. Pokud si myslíte, že cena poroste, můžete otevřít kupní obchod. Nebo můžete otevřít prodejní obchod, pokud si myslíte, že cena bude klesat. Váš zisk nebo ztráta je určena rozdílem mezi otevírací a uzavírací cenou obchodu vynásobeným množství smluv.

Takže jaké jsou hlavní charakteristiky CFD obchodování?

Pro znásobení velikosti Vaší pozice můžete použít finanční páku. Otevření prodejních pozic je stejně snadné jako otevření kupních pozic. Pro začátek obchodovaní je vyžadováno poměrně malé množství peněz.

Často kladené dotazy (FAQ)

Podle našich dat společnost Amazon.com, Inc. dividendu zatím nevyplácí.

Akcie Amazon.com, Inc. se obchodují na akciové burze NasdaqGS pod tickerem: AMZN. Koupit nebo obchodovat je můžete u celé řady brokerů, jako XTB nebo eToro.

Podle našich dat, je pro akcie Amazon.com, Inc. vydané doporučení KOUPIT od celkem 46 analytiků. Průměrná cílová cena je 135 USD za akcii.

Celkový počet akcií Amazon.com, Inc. na burze je 9236879945 kusů.

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.