FU. vs TE. analýza

Fundamentálního nebo technický přístup ke investování a obchodování?

Investory, jakož i burzovní obchodníci se rozdělují na dva hlavní tábory, podle toho, jakou analýzu upřednostňují při investování. Toto rozdělení není pevně stanoveno protože jeden tábor může používat určité prvky a postupy z druhého a v podstatě záleží na dotyčné osobě a jejím stylu ochodovaní a investování jak se zařídí. Základní přístupy ke tradingu tedy jsou:

Fundamentálního přístup -, který obsahuje prvky a postupy fundamentální analýzy (angl. "fundamental analysis"), a je založen na důkladném analyzování všech dlouhodobých i krátkodobých ekonomických parametrů společnosti nebo průmyslového odvětví do kterého chceme investovat. (Na vysvětlení dodám, že "fundamental" se překládá jako "mající pevnou základnu" v našem případě v důkladném poznání patřičné cenniny / účastniny / akci).

Technický přístup -, který obsahuje prvky a postupy technické analýzy (angl. "technical analysis") a upřednostňuje důkladné poznání zákonitostí pohybu cen aukcí a cenných papírů na burzovním trhu. Technická analýza v podstatě studuje poptávku a nabídku trhu ... na trhu za účelem určení, kterým směrem se trh v budoucnu bude ubírat.

Obchodníci, kteří upřednostňují technickou analýzu se nazývají "technici nebo techničtí obchodníci" (angl. Technicians / technical traders).

Obchodníci, kteří upřednostňují fundamentální analýzu se nazývají "fundamentalisté" (angl. Fundamentalists).


Související pojmy    cs sk