Doji svíčky

Samotná Doji svíčka je považována za reverse signál (signál indikující změnu trendu), ale i přesto ji nemůžeme považovat za 100% signál.

Co je to Doji?

Samotná "open" ale i "close" cena dané svíčky jsou na stejné úrovni nebo přibližně ve stejné úrovni. Samotná absence těla svíčky naznačuje souboj mezi býčím a medvědím trendem. Samotnou Doji svíčku resp. její signál k obrácení trendu bereme v úvahu v tom případě pokud nastávající svíčka potvrdí Doji svíčku, nebo popřípadě vytvoří s ní specifickou formaci.

Typy Doji svíček:

Common Doji - Klasická doji svíčka

Klasická doji sviečka má tvar kříže, otevírací cena se rovná ceně zavírací. Pokud se objeví po prudkém vzestupném nebo sestupném trendu. Může signalizovat jak býčí, tak i medvědí směr trendu.

Long Legged Doji - Dlouhonohá doji svíčka

Tato svíčka má význam při výrazném rostoucím nebo klesajícím trendu, vyznačuje se dlouhými knoty. Může signalizovat jak býčí, tak i medvědí směr trendu

Dragonfly Doji - Vážka (býčí)

Tento typ svíčky můžeme nejčastěji vidět na "dně" pohybu (potencionální konec downtrendu). Open a close cena jsou na stejné úrovni. Daný "shadow" (část pod open a close cenou) indikuje změnu trendu. Považuje se za velmi silný býčí signál

Gravestone Doji - Náhrobní kámen (medvědí)

Tento typ svíčky můžeme nejčastěji vidět na "vrcholu" pohybu (potencionální konec uptrendu). Open a close cena jsou na stejné úrovni. Daný "shadow" (část nad open a close cenou) indikuje změnu trendu. Považuje se za velmi silný medvědí signál.


Související pojmy    cs sk