Historie binárních opcí

Zajímá vás, odkud se binární opce vzaly, kdy se s nimi začalo obchodovat? Zkusíme vám v tomto článku odpovědět. Obchodování s binárními opcemi vstoupilo do online sféry celkem pozdě. Teprve někdy v roce 2008 – 2009 si brokeři začali zřizovat své online zázemí a obchodníci postupně začali využívat této nové platformy pro online obchodování.

V tuto dobu začali světoví regulátoři krok po kroku dovolovat široké veřejnosti obchodování s binárními opcemi a poskytovat regulace vybraným společnostem. Ačkoliv předtím bylo toto obchodování omezeno pouze na klasické opce – povoleno bylo pouze online obchodování s kupními opcemi atd. Ale doba se mění.

Rok 2009

Trh se v letech 2009 a 2010 výrazně rozšířil o mnoho brokerů, ať už těch regulovaných, či neregulovaných, jelikož noví hráči se nahrnuli na pozice brokerů a postupně rozšiřovali možnosti binárního obchodování. Nově založené společnosti, jako Banc de Binary, OptionBit nebo 24Option, otevřely své dveře a zvětšovaly počet investičních instrumentů, které jste mohli obchodovat, spolu s expanzi na komoditní a měnové trhy, které jsou nyní standardem pro obchodování. Toto období představuje základy dnešního trhu s binárními opcemi, jehož důležitost nelze určitě popřít.

Evropský regulační úřad ESMA zakázal od 02.07.2018 v Evropské unii binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.


Obchodujte světové trhy s aplikací Plus500 v Češtině

Nebo si vytvořte Demo účet k obchodování. CFD obchodování je rizikové.
80.51% účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.


Rok 2011

V roce 2011 společnost TradeRush představila 60-ti sekundové binární opce, které poskytly online brokerům absolutní výhodu, proti jakýmkoliv jiným obchodním nástrojům: výsledek vašeho obchodu se totiž dozvíte za za 60 vteřin, ovšem jedná se spíše o doplněk, než o nějaké dlouhodobé obchodování. 60-ti sekundové binárky se poté rychle staly samozřejmostí mezi ostatními brokery a téměř všichni z hlavních hráčů je nyní nabízejí, zda jsou 60-ti sekundové binárky krok správním směrem, toť ať si určí každý sám.

Rok 2012

V roce 2012 vstoupil na trh s binárními opcemi broker Stockpair a představil novinku mezi binárními opcemi - párové opce. I dnes se stále jedná o novinku a mnoho dalších brokerů je ještě ani nezavedlo, avšak někteří jako TradeRush a Banc de Binary pomalu přidávají tuto nabídku do svých obchodních platforem. Mnoho společností dnes rozšiřuje počet světových jazyků, ve kterých poskytují své služby a díky tomu se oblíbenost binárních opcí šíří Evropou a Asií poměrně rychle.

Co přijde v dalších letech

Je ještě brzy na to předpovídat, kterým směrem se bude obchodování s binárními opcemi ubírat, ale neustále se děje mnoho nových a vzrušujících věcí. Čím dál více lidí, se učí o online binárních opcích, neustále se objevují další obchodní nástroje a noví a modernější brokeři, vyvíjejí další způsoby obchodování. Kdo ví, kde budeme příští rok?


TIP: Podívejte se jak vypadá obchodní platforma na binární opce u brokera IQoption


Binární opce - obchodní platforma