Jaké nás čekají regulace?

Zajímavá jaké nás čekají regulace kryptoměn na poli Evropské unie a jak je na tom Česká republika?. Nedávno Skupina států G20 znovu potvrdila, že bude v souladu se standardy pro boj proti praní špinavých peněz (AML) a bojem proti financování terorismu (CTF) pokračovat v tomto boji i na poli kryptoměn.

Ministři financí a guvernéři centrálních bank z G20, kteří se sešli v japonském Fukoce, se zavázali k uplatňování pravidel pro všechny krypto směnárny, burzy a podobné související firmy na poli prodeje a nákupů kryptoměn.

Nařízení se týká zejména procesů

  1. Identifikace zákazníků

  2. Sdílení informací s ostatními službami a složkami jednotlivých států

  3. Sledování případné nelegální aktivity jejich zákazníků

  4. Všechny tyto pravidla budou platit na částky větší než 1000 USD / 1000 EURO

Co na to Evropská unie

Jelikož Evropská unie = Evropská komise spadá pod regulační orgán skupiny G20 - FATF (Financial Action Task Force, česky Finanční akční výbor je mezinárodní mezivládní organizace) musí do 20. července 2020 tyto opatření vydat jako nařízení pro všechny členské státy unie. To co Evropská komise nakonec vydá jako nařízení se dozvíme až v průběhu dalších měsíců. Jelikož se česká republika musí řídit nařízením Evropské komise, je vysoce pravděpodobné že se stejných pravidel dočkáme již v roce 2020 i u nás a u našich směnáren

Je třeba se něčeho bát?

Orgán FATF, který vydal toto nařízení, není Evropská komise, ale ten zákon musí z výkonného hlediska zasadit do své legislativy právě Evropská komise. Samozřejmě FATF nemá žádné legálně svažující páky, nicméně její členové schválené dokumenty většinou aplikují. Podstatné je to, že tohle není podle nás až tak špatná zpráva. Slušný člověk se nemusí ničeho bát a ty AML procedury už probíhají v podstatě na seriozních směnárnách a burzách už teď. Žadné nové a přísné regulace to ve své podstatě tedy nejsou, je to něco co už pomalinku probíhá teď, jen to teď někdo řekl nahlas a napsal tkz. na papír.


Novinky a investice

Facebook Libra

S kryptoměnou Libra začíná Facebook svůj vpád do průmyslu digitálních aktiv. Libra by mohla do jíste míry poškodit komerční banky a centrální banky. To by mohlo snížit jejich užitečnost na němý regulovaný sklad digitálních peněz.

Čtěte celý článek

Komodity - kompletní průvodce

Základy komoditního obchodování. Komodity jsou například měď, zlato, stříbro, platina, ropa a paladium.Na burze se obchodují kontrakty na dané komodity tkz Futures. To je určité množství komodity (barely u ropy, trojské unce u zlata...).

Čtěte celý článek

Kryptoměny TOP 100

Podívejte se na aktuální seznam více než 100 kryptoměn seřazených dle aktuálního kurzu a tržní kapitalizace, buď to k dolaru (USD), nebo k České koruně (CZK).

Čtěte celý článek

Nové regulace pro Krypto

Ministři financí a guvernéři centrálních bank z G20, kteří se sešli v japonském Fukoce, se zavázali k uplatňování pravidel pro všechny krypto směnárny, burzy a podobné související firmy na poli prodeje a nákupů kryptoměn.

Čtěte celý článek