iq
Start Trading
iq

Kryptoměna Libra

S kryptoměnou Libra začíná Facebook svůj vpád do průmyslu digitálních aktiv. Libra by mohla do jíste míry poškodit komerční banky a centrální banky. To by mohlo snížit jejich užitečnost na němý regulovaný sklad digitálních peněz. A to je přesně to, co by se těmto institucím mělo stát v digitálním věku, co se, ale opravdu stane, to ukáže až budoucnost.

Co je to libra

Libra jsou stablecoin (coin udržující si stabilní kurz) založený na koši fiat měn - EUR / USD / JPY / GBP. Libra dovoluje privilegovaným jedincům schopnost vytvářet a vykoupit Libru v její čisté hodnotě aktiv (NAV). Libra funguje na blokchainu, kde některé strany provozují tkz. uzly. Mezi tyto strany patří hlavně technologické společnosti, maloobchodní prodejci, směnárny a především komerční banky a provozovotelé kreditních karet, za jeden takový uzel dali tyto firmy kolem 10m USD.

Pokud se nadace rozhodne, může Libra například investovat do krátkodobých vládních dluhopisů nebo do čehokoliv, co nadace libry umožní. Získané příjmy nejsou předávány uživatelům kryptoměny Libra, nýbrž provozovatelům uzlů a investorům investičních nástrojů Libra. Nadace je řídícím orgánem ekosystému Libra. Členové jsou vybíráni na základě odvětví, která zastupují, a jejich ekonomických investic do ekosystému.

Libra nepřipojuje identitu reálného světa k adresám. Můžete se však vsadit, že konverzní aktiva do Libry se setkají s KYC ověřování. A bude jasné, že jakákoli žádosti vládních agentur o zmrazení transakce pravděpodobně nadace, která libru provozuje vyhoví.

Dopad na uživatele

Mnoho uživatelů Facebooku nemá vůbec přístup k bankovním účtům, hlavně uživatelé ze zaostalých zemí. Představte si, že africký dělník může nakupovat zboží prodávané v Evropě za Libru. Nejpravděpodobněji nemá bankovní služby, bankovní účet, debetní kartu a může například pracovat v zahraničí. Nákup zboží ze zahraničí přes internet je proto obtížné. S Libra to nebude problém.

Obchodník v Evropě dostává platbu v koši fiatových měn, se kterými nemají žádný problem.

Facebook nebo nová společnost poskytující finanční služby, kterou vytvoří, může vydávat půjčky ve své kryptoměně. Uživatel se může rozhodnout, že umožní Facebooku použít všechny jeho údaje, aby vypočítal jeho kreditní skóre. Pomocí tohoto úvěrového skóre, bude Facebook půjčovat svou libru.


Novinky a investice

Facebook Libra

S kryptoměnou Libra začíná Facebook svůj vpád do průmyslu digitálních aktiv. Libra by mohla do jíste míry poškodit komerční banky a centrální banky. To by mohlo snížit jejich užitečnost na němý regulovaný sklad digitálních peněz.

Čtěte celý článek

Komodity - kompletní průvodce

Základy komoditního obchodování. Komodity jsou například měď, zlato, stříbro, platina, ropa a paladium.Na burze se obchodují kontrakty na dané komodity tkz Futures. To je určité množství komodity (barely u ropy, trojské unce u zlata...).

Čtěte celý článek

Kryptoměny TOP 100

Podívejte se na aktuální seznam více než 100 kryptoměn seřazených dle aktuálního kurzu a tržní kapitalizace, buď to k dolaru (USD), nebo k České koruně (CZK).

Čtěte celý článek

Nové regulace pro Krypto

Ministři financí a guvernéři centrálních bank z G20, kteří se sešli v japonském Fukoce, se zavázali k uplatňování pravidel pro všechny krypto směnárny, burzy a podobné související firmy na poli prodeje a nákupů kryptoměn.

Čtěte celý článek


iq
Trade Now!
iq