etoro
Začněte obchodovat  
75% CFD účtů je ztrátových
etoroKyber Network

Jak obchodovat komodity

Jak funguje obchodování s komoditami?

Akcie, podílové fondy, možná dluhopisy, opce nebo certifikáty – to jsou nástroje, se kterými má zkušenost většina investorů. Málokdo ale ví, že i drobný investor může obchodovat se zlatem, stříbrem, mědí nebo dokonce platinou.

Nemusíte provozovat zlatnictví nebo být manažer investičního fondu. Už s kapitálem od několika tisíc korun se může každý investor zúčastnit atraktivních burzovních obchodů se zlatem a dalšími kovy.

Pokud máte obavy z inflace, můžete investovat do bezpečného přístavu v podobě zlata. Pokud si myslíte, že je zlato předražené, můžete spekulovat i na jeho pokles.

Výhody obchodování s CFDs

  » CFDs na zlato a další komodity

  » Okamžitá likvidita

  » Bohaté obchoddní příležitosti, lze obchodovat až 24 komodit

  » Možnost spekulovat na vzestupu i poklesu ceny

  » Online obchodování téměř 24 hodin denně mimo víkend.

  » Vysoký pákový efekt až 1:20

  » Malý vstupní kapitál od 10 USD / 200 kč

  » Demo účet na vyzkoušení zdarma, bez nutnosti vkladu

Vzrůsty a poklesy komodit

Obchodní aplikace u XTB

77% CFD účtů je ztrátových

Jak funguje CFDs

Prostřednictvím CFDs na zlato lze investovat jak na vzestup tak i na pokles kurzunejdůležitějšího kovu vůbec. Díky obchodování přitom může investor s relativně malým kapitálem kontrolovat „balík“ zlata o několikanásobně větší hodnotě (finanční páka) a profitovat tak i na malých výkyvech ceny.

Futures kontrakt na zlato je dohoda dvou stran o nákupu/prodeji standardizovaného množství zlata v předem specifikované kvalitě za danou cenu k danému budoucímu datu.

Obchodování s CFDs je vysoce transparentní a regulované. Obrovská likvidita pak de facto znemožňuje jakoukoliv manipulaci kurzem ze strany jednoho subjektu. Nicméně na trhu je spoustu neregulovaných subjektů, proto si vybírejte jen ty brokery, kteří splňují přísné regulace. Podívete na srovnání komoditních CFDs brokerů v ČR

Možnost vydělávat i na poklesu kurzu

Jednou z hlavních výhod CFDs trhů je možnost spekulovat na poklesu ceny stejně jednoduše jako na jejím vzestupu. Obchodník, který očekává pokles ceny komodity, může jednoduše nejdříve jak nakoupit, tak prodat a profitovat tak na pohybu ceny, ikdyž cena klesá.

Vysoký pákový efekt

Charakteristickým znakem obchodování s CFDs kontrakty je použití finanční páky, která umožňuje investorovi držet pozici několikanásobně větší, než je jeho kapitál. Díky finanční páce pak vede každá změna kurzu k většímu procentnímu zhodnocení ale i znehodnocení investovaných prostředků (záloze). Páka tak umožňuje dosahovat se stejným kapitálem vyšších zisků a současně využívat menších pohybů kurzu. Jejím použitím se ale zvyšuje podstupované riziko. V současné době je na komodity maximální páka 1:20.

Obchodní aplikace u XTB

77% CFD účtů je ztrátových

Obrovská likvidita

CFDs na komodit patří spolu s energiemi mezi nejvíce obchodované komodity. Obrovská likvidita také zaručuje nízké spready, které snižují náklady spojené s obchodováním.

Obchodování online

V dnešní době je možné obchodovat všechny kontrakty na kovy, komodity online. Online zadávání pokynů a jejich realizace (on-line obchodování) je výrazným krokem vpřed a to i z pohledu drobných investorů, kterým umožňuje rychle a pohodlně reagovat na nejnovější vývoj na světových trzích a to téměř 24 hodin denně!

U CFDs jsou otevřené pozice oceňovány v reálném čase. Jestliže má investor u otevřené pozice zisk, je mu okamžitě připisován na účet a záleží jen na ném kdy pozici uzavře, může také využít inteligetní pokyny tipu Stop-loss nebo Trailing-stop.