Minutové opce

V dnešním článku si povíme něco o minutových opcích, pokud vás zaujmou, dostaneme se i k jednoduché strategii na minutové opce. Chtělo by se říct "Můžete si vydělat více peněz za 1 minutu, než jiní vydělají za celý den. Pověsit svá místa na hřebík! Obchodování minutových opcí je přesně to, co zní jako ten správný americký sen. S minutovými opcemi můžete otevřít a zavřít obchody za pouhých 60 sekund."

Ovšem nic není tak jednoduché, tohle je pouze teorie. Minutové opce jsou rychlé, vysoce adrenalinové, ale zároveň vysoce rizikové investice, kde můžete hodně vydělat, ale i hodně ztratit. Minutové opce jsou druhem binárních opcí s krátkou většinou max. desítek minut trvající spekulací.

Spekulací minutové opce nazýváme záměrně, jelikož se používají hlavně v době vyhlášení výsledku velkých firem, nebo makroekonomických dat, kdy obchodník spekuluje na buď to dobré a nebo špatné výsledky jednotlivých firem, jsou tak vhodné zejména pro pokročilé spekulanty, pokud máte nějaké informace ze zákulisí, vzhůru do obchodování.

Druhy minutových opcí

Minutová opce Up (Call)
Při nákupu opce Up očekáváte, že cena podkladového aktiva stoupne alespoň o 1 bod vůči strike price.
Minutová opce Down (Put)
Při nákupu opce Down očekáváte, že cena podkladového aktiva klesne alespoň o 1 bod vůči strike price.

Výhody minutových opcí
Ta největší výhoda je určitě úspora času, z minutovými opcemi zvládnete mnohem více obchodů, teoretický tak více vyděláte, ovšem toto je pouze teorie. Ne nadarmo se říká, že kdo si počká, ten se dočká. Proto pokud jste začátečníci doporučujeme vám, abyste se minutovým opcím vyhnuly a přenechali je zkušeným traderům.
  1. Riziko je vždy omezeno na počáteční investici. Nemůžete tedy přijít o víc, než kolik jste na danou spekulaci vsadili.

  2. Minutové opce můžete obchodovat již o 5 USD.

Nevýhody minutových opcí
Při minutových opcích máme velmi krátkou dobu na to, abychom v ní mohli s dostatečnou jistotou předpovědět pohyb ceny.
  1. Pro úspěšný obchod musíte mít velmi silnou informaci o cenovém pohybu v příštích minutách, aby byl obchod úspěšný.

  2. Menší výnosy, pouhých 70% namísto 85% zisku z investice. Porovnání brokerů -> TopOption – minutová 70%, klasická 85%, Banc de Binary – minutová 70%, klasická 81%, 24 option - minutová 70%, klasická 83%.

  3. Ve spěchu člověk dělá spíše špatná rozhodnutí. Pokud budete obchodovat klasické opce, neuzavřete tolik obchodů, ale když neuděláte zbytečnou chybu, dosáhnete dlouhodobě vyšší ziskovosti, než na minutových opcích.


Pokud vás ovšem binární opce zaujaly, přínášíme několik základních strategií pro 60 sekundové opce

Minutové opce strategie pro obchodování

Jednoduchá strategie pro minutové opce:
Za pomocí indikátoru MACD (klouzavý průměr). Signalizační proces s touto strategií je velmi jednoduchý a vyžaduje pouze dva kroky. Prvním krokem by mělo být, že naše modrá čára MACD se dotýká nebo prochází přes bílou MACD linii, toto je proces signalizace. Za účelem potvrzení toho se ujistěte, že je následující svíčka koreluje ve směru modré čáry.

Takže pokud naše modrá MACD linie kříží naši bílou MACD linie směrem odspodu --> nahoru, jedná se o CALL obchod, pokud je to naopak jedná se o PUT obchod. Viz screen.