Jak vybrat obchodní platformu?

V posledních dvou letech stoupá popularita obchodování s binárními opcemi, každý obchodník obchoduje rozdílně, proto se na trhu objevují stále nové a nové obchodní platformy. Výhodou je, že takto velký počet platforem zajistí vysokou konkurenci, která způsobí, že pro nekvalitní platformy nebude brzy na trhu místo.

Pro nováčka však může být výběr platforem pro obchodování s binárními opcemi složitý, nepozná rozdíl mezi dobrou a špatnou platformou, rychlou nebo pomalou atd. Nabízíme proto několik rad a tipů, co by taková platforma měla minimálně nabídnout.

Nabídka obchodovatelných aktiv

Binární opce jsou neuvěřitelně flexibilní finanční nástroj, a obecně lze binární opce vyměnit za cokoli, co lze obchodovat. V praxi však většina platforem pracuje jen s omezeným počtem aktiv. Je proto velice důležité najít si ideální platformu, která nabízí dostatečnou šíři aktiv, a hlavně aktiva, která vás jako obchodníka zajímají, ne každá platforma nabízí stejný počet aktiv. Obchodníci většinou chtějí pouze určitá aktiva – například obchodník zabývající se např: párem EUR/USD bude chtít platformu, která nabízí největší výnos právě pro tento pár. Prvním důležitým krokem k výběru platformy je tak ujištění, že obsahuje aktiva, která chcete obchodovat.

Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.

Akcie bez poplatku
79% CFDs účtů je ztrátových

In-the-money a Out-of-money výplaty

Obecně brokeři nabízí a vyplácí v rozmezí 160% až 185% vašeho úspěšného obchodu. Někteří brokeři poskytují i takz. out-of-money výplatu, což znamená návratnost někde mezi 0% až 20%. Důležité tak je najít platformou s vyhovující rovnováhou mezi in-the-money a out-of-money výnosy. Jelikož i malé rozdíly ve výnosech mohou z dlouhodobého hlediska hrát roli při ziskovém obchodování.

Out-of-money výplaty

Jedním z důležitých aspektů platforem je fakt, zda nabízí vyplacení i u nabídek, které vypršely at-the-money. Vzhledem k malému pohybu aktiv není neobvyklé to, že cena skončí přesně tam, kde začala. Některé platformy to počítají jako out-of-money, což znamená ztrátu mezi 80% až 100% vaší původní investice. Jiné zase vrátí počáteční investici, takže nezaznamenáte ani ztrátu, ale ani zisk.

Rozhraní platformy

Ačkoli by se mohlo zdát, že rozhraní je až sekundárním rozhodovacím faktorem, opak je pravdou. Naopak je to jeden z hlavních aspektů, o čemž se přesvědčilo již mnoho obchodníků. Pro zefektivnění nákupů je důležitý vzhled i chování vybrané platformy. Stejně tak její spolehlivost a hlavně rychlost. Mnoho platforem má příliš velký traffic, díky kterému může docházet k výpadkům, což může být nejen frustrující, ale na konci také ztrátové.