Akcie Nový Zéland

Seznam Novozélandských akcií na burze: Aktuální dnešní kurzy Novozélandských akcií na Novozélandské burze cenných papírů. Seznam akcií na NZX, řazeno dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o dané společnosti. Novozélandský akciový trh je známý svou stabilitou, transparentností a širokým spektrem různých společností.

Novozélandská burza (NZX) je hlavním akciovým trhem, na kterém se obchodují všechny tyto společnosti. NZX 50, který představuje 50 největších společností na novozélandském akciovém trhu, je známým indexem.

🔎 Počet akcií: +30
📊 Burzovní indexy: NZX 50
🔔 Novozélandská burza: Novozélandská burza cenných papírů (NZX)
🕒 Otevírací hodiny: 10:00 - 16:30 NZST
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Novozélandské akcie?

Investoři mohou nakupovat Novozélandské akcie přímo nebo prostřednictvím ETF. Pro nákup Novozélandských akcií je nutné otevřít účet u brokera, například u XTB nebo eToro. Jakmile je váš účet otevřen, můžete začít obchodovat s Novozélandskými akciemi.

Broker Počet akcií Minimální vklad CZK ETF
etoro logoPřejít na eToro +8 1500 Ano
xtb logo Přejít na XTB +7 1000 Ano

Novozélandský akciový trh nabízí investiční příležitosti v různých sektorech, od technologií po zemědělství. Vzhledem k menší velikosti trhu je však důležité brát v úvahu omezenou likviditu.

Mezi největší novozélandské společnosti patří například akcie Fletcher Building, Spark New Zealand, a Auckland Airport, které se také řadí mezi největší společnosti podle tržní kapitalizace v Novém Zélandu.

NZX 50 Index je hlavní akciový index, skládající se z 50 největších novozélandských společností. Je to hlavní ukazatel pro hodnocení výkonnosti novozélandského akciového trhu.

Novozélandské akcie jsou atraktivní díky stabilní a transparentní ekonomice země. Nový Zéland je známý stabilním růstem a rozvojem. Nicméně, trh je relativně malý a může být omezená likvidita.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.