České akcie

Přehled vývoje cen nejznámějších Českých akcií v měně CZK, zejména společností, které se obchodují na české burze Praha. Kurzy Českých akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny dle nejvyšší ceny. Můžete se také podívat na vývoj kurzu indexu pražské burzy PX, který se skláda z 15 hlavních Českých akcií obchodovaných na burze v Praze.

Jak mohu investovat do českých akcií?

Investice do českých akcií je dobrý nápad pro ty, kteří hledají stabilní výnosy, které nabízejí dividendové akcie na české burze. Česko má stabilní ekonomiku, což znamená, že riziko investování do tuzemských akcií je nižší, ale stále tu je.

Abyste mohli začít investovat do českých akcií, musíte si založit účet u brokera, které vycházejí vstříc krátkodobým i dlouhodobým investorům tím, že jim poskytují přístup ke všem typům cenných papírů a investic. Česká republika má dobře rozvinutou ekonomiku a nabízí mnoho investičních příležitostí. Investování v České republice je skvělý způsob, jak diverzifikovat své portfolio. Existuje zde mnoho různých způsobů investování, včetně akcií, dluhopisů, ETF nebo podílových fondů.

Některé z nejlepších akcií k nákupu jsou:

Skupina ČEZ (ČEZ) – jedna z největších elektroenergetických společností ve střední Evropě.

Seznam Českých akcií

V tabulce jsou vypsány Aktuální kurzy Českých akcií na burze Praha (Hlavní index PX), jsou zde i akcie z trhu start. Po rozkliknutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde si můžete zobrazit (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o jednotlivé akcii). Řazeno dle nejvyšší ceny nebo tržní kapitalizace.

Často kladené dotazy (FAQ)

1️⃣ Jaký je index pro českou burzu?

Index pro českou burzu se nazývá PX (Prague Stock Exchange Index). Index PX je cenový index blue chip emisí. Převzal historii indexu PX 50 dne 20.3.2006 a v den, kdy byl uveden na burzu, bylo do jeho báze zahrnuto 9 nejlikvidnějších akcií.

2️⃣ Jaké jsou výhody investování do českých akcií?

Investice do českých akcií je dobrý způsob, jak diverzifikovat portfolio a investovat v zemi, které se ekonomicky daří. Česká republika má tržní ekonomiku s vysoce příjmovou a technologicky vyspělou exportně orientovanou ekonomikou. Země má vysoce kvalifikovanou pracovní sílu a nízkou míru nezaměstnanosti.

3️⃣ Jaká jsou rizika investování do českých akcií?

Investice do českých akcií může být riskantní. Česká republika se vyznačuje vysokou mírou ekonomické volatility, což znamená, že ekonomika země se může během krátké doby drasticky změnit.

4️⃣ Co je trh start české burzy?

Start trh je program pro podporu malých a středních firem, které nejsou schopné splnit podmínky pro vstup na hlavní trh. Burza cenných papírů Praha tento trh reguluje tak, aby byla zajištěna dostatečná likvidita. Pokud jste dynamická společnost s ambicí dalšího růstu, potřebujete kapitál pro další rozvoj a splníte několik dalších podmínek, pak můžete být do programu Start přijati.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.