Akcie chemiček a firem z odvětví chemického průmyslu.

Chemický průmysl je výrobní odvětví, které se zabývá výrobou chemických látek. Chemický podnik je průmyslový podnik, který vyrábí chemické látky. Chemikálie jsou látky nebo sloučeniny vyrobené ze dvou nebo více různých typů atomů obvykle se vyrábějí ze surovin, jako je ropa, zemní plyn a uhlí, které se zpracovávají přidáním dalších látek, aby vznikl požadovaný produkt. Pro investování do těchto společností je nutné mít znalosti chemického průmyslu. Je však důležité vědět, že tyto společnosti jsou volatilnější než jiné a mohou být předmětem výrazných změn na trhu.

Kde mohu koupit akcie chemických společností?

Prvním krokem je najít dobrého brokera. To lze provést průzkumem na internetu, dotazem u přátel a rodiny nebo vyhledáním brokerů prostřednictvím inzerátu. Jakmile najdete dobrého brokera, budete muset provést průzkum různých společností, které jsou k dispozici ke koupi.

Měli byste si také zjistit, jaká je cena akcií společnosti, o jejíž akcie máte zájem, a kolik by stál nákup jedné akcie této společnosti. Měli byste se také podívat na případné další poplatky, které mohou být s nákupem akcií této společnosti spojeny.

Nevýhody investice do chemických společností

Investice do chemických společností mohou být výhodné, ale mají i své nevýhody. Při investování do společnosti je nejdůležitější se ujistit, že je společnost finančně stabilní.

Nejčastější nevýhodou je, že ceny akcií těchto společností nejsou vždy stabilní. To znamená, že jejich hodnota může poměrně silně kolísat, což může investorům ztížit orientaci v tom, kdy by měli své akcie prodat. S tímto rizikem však přichází i odměna, protože tyto akcie mohou také zažívat obrovské růstové skoky.

Další nevýhodou investování do chemických společností je, že existuje mnoho předpisů a omezení, co mohou se svými produkty dělat. Například některé chemické látky může být zakázáno používat nebo vyvážet mimo zemi, kvůli jejich nebezpečné povaze nebo potenciálním negativním účinkům na lidské zdraví a na životní prostředí.

Jaké jsou největší chemické společnosti?

Tři největší chemické společnosti na světě jsou BASF, Dow Chemical Company a DuPont. Největší společností ve Spojených státech je ExxonMobil.

Nejlepší chemické společnosti, do kterých lze investovat, jsou ty se silnými manažerskými týmy, robustními výzkumnými a vývojovými projekty a potenciálem udržitelného růstu. U těchto společností je pravděpodobnější, že budou mít konkurenční výhodu díky silným patentovým portfoliím.

Mezi 10 největších chemických společností na světě patří:

  • 1. BASF
  • 2. Dow Chemical Company
  • 3. Sinopec Group
  • 4. ExxonMobil Corporation
  • 5. Royal Dutch Shell plc
  • 6. Chevron Corporation
  • 7. China National Petroleum Corporation
  • 8. BP pLC
  • 9. Total SA
  • 10. ConocoPhillips

V tabulce jsou uvedeny akcie Největších chemických společností podle ceny nebo tržní kapitalizace. V tabulce nejdete také akcie firem chemiček z odvětví chemického průmyslu. Po rozkliknutí na detail akcie si zobrazíte aktuální cenu akcie, velikost tržeb, dividendy a další informace.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.