Akcie výrobců elektromobilů a elektromobility

Elektromobilita zahrnuje společnosti zaměřené na výrobu elektromobilů, užitkových a nákladních automobilů, autobusů, motorek, dodávek a také firmy, které nabízejí díly a služby pro elektromobily, jako baterie a další. Akcie těchto společností se již několik let obchodují i veřejně na burze.

Jak nejlépe investovat do elektromobilů a elektromobility? Existuje mnoho různých přístupů k investování do tohoto odvětví. Jednou z nejoblíbenějších je investice do nabíjecí infrastruktury, která zahrnuje dobíjecí stanice pro domácnosti, veřejná prostranství a pracoviště. Toho lze dosáhnout instalací zástrček v domácnostech nebo poskytnutím přístupu k nabíjecím bodům na pracovištích. Dalším přístupem jsou investice do technologie baterií, které zahrnují výzkum a vývoj nových technologií baterií, které jsou efektivnější a cenově dostupné.

Investice do elektromobilů jsou již nějakou dobu oblíbeným tématem kvůli výhodám, které přináší životnímu prostředí a společnosti jako celku. Snižuje emise uhlíku z dopravy, pomáhá snižovat znečištění ovzduší, nabízí více možností mobility pro lidi, kteří myslí ekologicky.

Jaká je velikost trhu s elektromobily v Evropě a Severní Americe?

Velikost trhu s elektromobily v Evropě a Severní Americe není zatím příliš velká, nicméně roste o desítky procent za rok. Odhaduje se, že v těchto dvou regionech jezdí na silnicích kolem 10 milionů elektromobilů a hybridů.

Hlavním důvodem je vysoká cena elektromobilů. Nicméně s tím, jak se stále více lidí zajímá o životní prostředí, lze očekávat, že toto číslo v následujících letech poroste.

Jaká je budoucnost elektromobilů?

Budoucnost elektromobilů je otázka, která vrtá hlavou mnoha lidem. Se všemi negativními zprávami může být těžké vidět, co přinese budoucnost. Existuje však několik klíčových faktorů, které budou hrát roli při určování toho, kam se budou elektromobily dále ubírat.

Jedním z faktorů je, zda budeme i nadále svědky vládních dotací na elektrická vozidla. Pokud k tomu dojde, pravděpodobně po nich vzroste poptávka a více lidí si je začne pořizovat jako své primární vozidlo. Jeden problém s tím je, že pokud se tyto dotace neuskuteční, pak možná nezaznamenáme velký růst v tomto odvětví, protože lidé nebudou mít tolik motivace kupovat elektrická auta. Dalším faktorem je, zda budeme i nadále svědky zlepšování technologie baterií.

Jaká jsou nejlepší etf pro investice do elektromobilů a elektromobility?

ETF pro investování do elektromobilů a elektromobility je například Market Vectors Electric Vehicles and Electrification Index ETF (EVX). EVX sleduje výkon společností, které se zabývají vývojem, výrobou, distribucí nebo prodejem elektrických vozidel nebo souvisejících technologií. ETF nepodléhají federální dani z příjmu. Mají také nízký poplatek za správu, který se pohybuje kolem 0,4 %.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.