Italské akcie

Seznam Italských akcií na burze: Přehled vývoje cen nejznámějších Italských akcií v měně USD, zejména společností, které se obchodují na italské burze v Miláně. Ceny Italských akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti - se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy a další informace o dané společnosti. Itálie má rozmanitou ekonomiku, která zahrnuje odvětví jako automobilový průmysl, bankovnictví, energetika, potravinářství, móda, farmacie. Existuje zde široká škála společností, které mají své akcie kotované na italské burze.

🔎 Počet akcií: 50+
📊 Burzovní indexy: FTSE MIB Main Index
🔔 Italská burza: Borsa Italiana se sídlem v Miláně
🕒 Otevírací hodiny: 9:00 - 17:30
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Italské akcie?

Mezi dostupné možnosti investování patří i Italský akciový trh. Prvním krokem je otevření účtu u brokera, který si účtuje pokud možno nízké provize. Našli jsme několik brokerů, kde je možné nakupovat skutečné Italské akcie a ETF. Nejznámějšími online brokery, kteří umožňují investovat na Italském akciovém trhu, jsou XTB a eToro. Tito brokeři vám umožňují nakupovat nebo prodávat jednotlivé akcie nebo ETF. Provedli jsme srovnání Italských akcií nabízených těmito Brokery.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF
etoro logoPřejít na eToro +10 100 Ano
xtb logo Přejít na XTB +5 5 Ano

Italský trh s akciemi je známý jako Borsa Italiana. Jedná se o hlavní italskou burzu, která sídlí v Miláně. Borsa Italiana byla založena v roce 1808 a nyní je součástí skupiny London Stock Exchange Group (LSEG). Největší společnosti na italském burze jsou například Enel, ENI, Unicredit nebo Generali.

Cenu Italských akcií může ovlivnit řada faktorů, včetně obchodních výsledků firem, všeobecných podmínek na trhu a politické a ekonomické situace v Itálii i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomno riziko a je nezbytné před provedením investičního rozhodnutí posoudit všechna rizika a příležitosti.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.