Největší aerolinky světa a jejich akcie

Srovnejte si největší letecké společnosti podle tržní kapitalizace, nebo ceny jejich akcií. Toto je seznam největších leteckých společností podle tržní kapitalizace. V tomto seznamu jsou uvedeny pouze nejlepší a největší aerolinky na světě a společnosti, které nejsou veřejně obchodovány, jsou vyloučeny.

V seznamu jsou uvedeny aerolinie z celého světa, z USA, Evropy, Asie i Jižní ameriky. Pořadí a údaje o tržní kapitalizaci zobrazené na této stránce se aktualizují denně.

V roce 2019 přepravila světovová letecká přeprava cca 4,5 miliardy cestujících a vygenerovala více než 800 miliard USD. Historicky byly akcie leteckých společností pro investory rizikové, jelikož dopravní průmysl je známý svými vysokými náklady, včetně nákupů a údržby letadel a zaplacení kvalifikované pracovní síly.

Letecké společnosti utratí stovky milionů dolarů za nová letadla a jejich údržbu, přičemž v procesu vezmou značný dluh. Pokudy tedy chcete investovat do letecké přepravy, je třeba si vybrat kvalitní Aerolinku, která je na trhu dlouho.

Aktuální kurzy akcií světových aerolinek a žebřížek největší společností v letecké dopravě. Po rozklinutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde další data (aktuální ceny, grafy, zda aerolinka vyplácí dividendu, historické ceny a další informace o jednotlivých akciích). V tabulce si rovněž můžete seřadit aerolinky dle tržní kapitalizace, nebo ceny jejich akcií.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.