Norské akcie

Norský akciový trh je druhý největší v Evropě. Norské hospodářství je jedním z nejrozvinutějších a nejstabilnějších na světě a jeho hlavními průmyslovými odvětvími jsou ropa, zemní plyn, lodní doprava, pobřežní větrná energie, výroba hliníku a vodní energie.

Norské akcie se obchodují na Oslo Stock Exchange (OSE). OSE má dlouhou historii sahající až do roku 1819, kdy jej založil král Karel III. John. V současnosti je to jeden z největších evropských akciových trhů s kapitalizací přes 1 bilion dolarů.

Norsko bylo uznáváno jako přední země pro své dohlížení na finanční stabilitu a hospodářský růst prostřednictvím silného regulačního rámce pro dohled nad bankami a dalšími finančními institucemi.

Burza cenných papírů v Oslo je jednou z nejstarších a největších burz na světě. Nachází se v norském Oslu. Norská burza je jednou z nejpopulárnějších na světě s celkovou tržní kapitalizací asi 1 bilion dolarů. Norská vláda má významný podíl v největších společnostech v zemi a často se říká, že Norsko má jeden z nejlepších dividendových výnosů na burze cenných papírů.

Investice do norských akcií se může zdát jako dobrý nápad, ale s tímto typem investice jsou spojena určitá rizika. Nejdůležitější je, že nejsou tak likvidní jako investice do amerických akcií, protože se neobchodují na žádných velkých akciových trzích mimo Norsko. To může znesnadnit jejich prodej, když se chcete z investice dostat, takže si musíte být jisti, že nekupujete akcie, které bude obtížné zlikvidovat před rozhodnutím o investici.

Největší společnost na Norské burze?

Jednou z největších společností na norské burze je Telenor ASA. Telenor ASA je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb v Norsku. Její tržní kapitalizace je 21 miliard USD a je kotována na burze v Oslu. Telenor má sídlo ve Fornebu v Norsku. Další důležité společnosti jsou - Statoil - Telenor - Banka DNB - Norsk Hydro

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo