Norské akcie

Seznam Norských akcií na burze: Aktuální dnešní kurzy Norských akcií na Oslo Stock Exchange (OSE). Seznam akcií na OSE, řazeno dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o dané společnosti. Norský akciový trh je známý svou rozmanitostí a zahrnuje odvětví jako ropa, zemní plyn, lodní doprava a obnovitelné zdroje energie.

Burza cenných papírů v Oslo je jednou z nejstarších a největších burz na světě. Nachází se v norském Oslu. Norská burza je jednou z nejpopulárnějších na světě s celkovou tržní kapitalizací asi 1 bilion dolarů. Norská vláda má významný podíl v největších společnostech v zemi a často se říká, že Norsko má jeden z nejlepších dividendových výnosů na burze cenných papírů.

🔎 Počet akcií: 20+
📊 Burzovní indexy: Oslo OBX, OMX Oslo 20, OBX Price, Oslo All Share
🔔 Norská burza: Oslo Stock Exchange (OSE), Burza cenných papírů v Oslu
🕒 Otevírací hodiny: 9:00 - 16:30
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Norské akcie?

Pro nákup Norských akcií je potřeba otevřít si účet u brokera. Nejpopulárnějšími brokery pro Norské akcie jsou například XTB a eToro, kteří nabízejí přístup k přímým i nepřímým investicím a ETF na Norském akciovém trhu.

Broker Počet akcií Minimální vklad CZK ETF
etoro logoPřejít na eToro +20 1000 Ano
xtb logo Přejít na XTB +10 500 Ano

Norský akciový trh je druhý největší v Evropě a nabízí investiční příležitosti v řadě průmyslových odvětví. Mezi největší společnosti na Norské burze patří Telenor ASA, Statoil, Banka DNB a Norsk Hydro, které jsou příkladem silného a stabilního ekonomického vývoje v Norsku.

Norský akciový trh je druhý největší v Evropě. Norské hospodářství je jedním z nejrozvinutějších a nejstabilnějších na světě a jeho hlavními průmyslovými odvětvími jsou ropa, zemní plyn, lodní doprava, pobřežní větrná energie, výroba hliníku a vodní energie.

Norské akcie se obchodují na Oslo Stock Exchange (OSE). OSE má dlouhou historii sahající až do roku 1819, kdy jej založil král Karel III. John. V současnosti je to jeden z největších evropských akciových trhů s kapitalizací přes 1 bilion dolarů. Norsko je uznáváno jako přední země pro své dohlížení na finanční stabilitu a hospodářský růst prostřednictvím silného regulačního rámce pro dohled nad bankami a dalšími finančními institucemi.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.