Švýcarské akcie - burza

Seznam Švýcarských akcií: Švýcarské akcie jsou zejména společnosti, které se obchodují na švýcarské burze, nebo mají centrálu ve uvedenou ve Švýcarsku. Toto je seznam 50+ největších švýcarských veřejně obchodovaných společností. Po rozkliknutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najdete (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace jednotlivých společnostech). Akcie v tabulce jsou řazeny dle tržní kapitalizace a cenová data jsou zpožděny o 15 minut.
🔎 Počet společností: 50+
📊 Akciové indexy: SMI 20
🔔 Švýcarská Burza: SIX Swiss Exchange (EBS) - Curych, 
🕒 Obchodní hodiny: Pondělí - Pátek: 9:00-17:32
⌛ Poslední aktualizace:

Kde je možné koupit Švýcarské akcie?

Existuje několik možností, kde lze nakoupit švýcarské akcie. Mezi nejznámější online brokery, kteří umožňují investice do švýcarského akciového trhu, patří například XTB nebo eToro, které umožňují obchodovat s jednotlivými akciemi, ADRs nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídky a počet Švýcarských akcií na jejich platformě.
Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 49 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 33 5 ANO Přejít na XTB

Ceny Švýcarských akcií se mohou lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou hospodářské výsledky společností, stav trhu, politická a ekonomická situace ve Švýcarsku a celosvětově, atd.

Investování do akcií vždy přináší riziko a je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit všechna rizika a příležitosti, než se rozhodnete investovat.

Mezi nejlepší a největší švýcarské společnosti patří například akcie Nestlé, Novartis, Roche Holding, UBS Group, a Zurich Insurance Group, které se také řadí mezi největší společnosti podle tržní kapitalizace ve Švýcarsku.
Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.