Největší výrobci letadel dle tržní kapitalizace

Akcie výrobců letadel se obchodují na různých burzách. Mezi nejoblíbenější patří newyorská burza cenných papírů a burza NASDAQ. S akciemi se obchoduje stejně jako s akciemi jiných společností, se stejnou obchodní dobou, která je od 9:30 do 16:00 EST.

Ceny těchto akcií závisí na řadě faktorů, jako je poptávka, nabídka a další makroekonomické faktory, například ceny ropy nebo úrokové sazby.

  • Výrobci letadel jsou velké podniky, které neustále hledají nové způsoby inovací, což znamená, že neustále vynakládají finanční prostředky na výzkum a vývoj. To jim pomáhá udržet si náskok před konkurencí a zajišťuje, že mají v nabídce ty nejlepší výrobky.

Výhodou investic do akcií výrobců letadel je, že akcie mají potenciál růstu hodnoty a je zde vysoká míra likvidity. Nevýhodou investic do akcií výrobců letadel je, že toto odvětví je vysoce konkurenční . Toto odvětví je také velmi volatilní, což investorům ztěžuje dosažení zisku.

Jaké jsou největší společnosti vyrábějící letadla?

Airbus SE je nadnárodní společnost se sídlem ve Francii. Vyrábí komerční letadla a je po Boeingu druhým největším výrobcem letadel na světě. Společnost sídlí v Toulouse a svá letadla montuje v nedalekých závodech.

Společnost Boeing je americká nadnárodní korporace, která navrhuje, vyrábí a prodává letadla po celém světě. Poskytuje také leasingové služby a podporu výrobků. Společnost Boeing založil William E. Boeing 15. července 1916 v Seattlu pod názvem "Pacific Aero Products Co.".

Embraer S.A. nebo jednoduše Embraer je brazilský letecký konglomerát, který vyrábí komerční, vojenské, manažerské proudové a vrtulové letouny pro použití.

Nejoblíbenějšími typy letadel vyráběných těmito společnostmi jsou vojenská, obchodní a všeobecná letadla. Ve vojenském sektoru jsou nejoblíbenějšími typy letadel stíhačky a bombardéry.V komerčním sektoru jsou nejoblíbenějšími typy letadel dopravní letadla a nákladní letadla. V sektoru všeobecného letectví jsou nejoblíbenějšími typy letadel vrtulníky a proudová letadla.

Jaký je nejlepší způsob investování do výrobců letadel?

Nejlepší způsob, jak investovat do výrobce letadel, je investovat do jeho akcií. Společnost vám zajistí stabilní návratnost vaší investice. Dalším způsobem je investice do dluhopisů společnosti.

Další způsob, jak investovat do výrobců letadel je koupit akcie společností, které s nimi obchodují. Chcete-li například investovat do společnosti Boeing, tak to jsou akcie společností, jako je General Electric nebo Honeywell.

Investice do výrobce letadel může být riziková, protože tyto společnosti jsou silně závislé na globální ekonomice. Navíc je toto odvětví vysoce regulováno, a pokud společnost nedodržuje vládní předpisy, může jí hrozit vysoká pokuta nebo dokonce pozastavení licence.

Investice do výrobce letadel může být také výnosná. Pokud má společnost dobré výsledky v dodávkách včas a v rámci rozpočtu, pak investoři budou věřit, že tato společnost bude schopna pokračovat v této činnosti i v budoucnu. To by mělo za následek zvýšení zisku společnosti, což se promítne do zvýšení výnosů pro investory.

Toto je seznam největších společností vyrábějících letadla podle tržní kapitalizace jejich akcií. V tomto seznamu jsou uvedeny pouze společnosti vyrábějící letadla, které jsou obchodovány na burze a vyloučeny jsou společnosti vyrábějící letadla, které nejsou veřejně obchodovány. Pořadí a údaje o tržní kapitalizaci zobrazené na této stránce se aktualizují denně.

Ticker Název Tržní kapitalizace k USD
AIR.PA Airbus $126,743,811,190.00
BA Boeing $124,400,418,816.00
LMT Lockheed Martin $102,473,555,968.00
AM.PA Dassault Aviation $15,689,638,308.00
JOBY Joby Aviation $4,317,177,344.00
047810.KS Korea Aerospace Industries $3,750,847,281.00
ERJ Embraer $3,354,483,200.00
EVEX Eve Air Mobility $1,629,622,016.00
ACHR Archer Aviation $1,576,076,544.00
LILM Lilium $495,172,000.00
EVTL Vertical Aerospace $156,396,192.00

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.