Akcie výrobců a distributorů Elektřiny

Různé typy elektrárenských společností mají různé sazby a služby. Abyste se rozhodli co nejlépe, je důležité vědět, jaký typ společnosti hledáte. Existují dva hlavní typy elektroenergetických společností - regulované a deregulované. Regulované společnosti mají stanovenou sazbu za své služby a ta se v průběhu času nemění. Deregulované společnosti mají různé ceny v závislosti na trhu a denní době.

Co ovlivňuje zisky elektrárenské společností?

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit zisk elektrárenské společnosti.

Mezi tyto faktory patří:

  • Náklady na elektřinu jsou velkým faktorem, který určuje, kolik peněz vyděláte na investici do elektrárenské společnosti. Pokud si společnost účtuje za své služby více, pak na ní vyděláte více peněz.
  • Kromě ceny existují i další faktory, které ovlivňují ziskovost elektrárenské společnosti. Velikost a umístění společnosti mohou ovlivnit ziskovost, protože určují, kolik zákazníků má přístup a kolik energie musí denně vyrobit.
Jak mohu investovat do elektrárenské společností?

Investice do elektrárenské společnosti je další způsob jak diverzifikovat portfolio na více sektorů. Je však důležité znát rizika a výnosy spojené s investováním do tohoto typu společnosti. Existuje mnoho různých typů elektroenergetických společností. Nejběžnějšími typy jsou společnosti ve vlastnictví investorů, státu, družstevní společnosti a komunální společnosti.

Společnosti ve vlastnictví investorů jsou soukromé společnosti, které vyrábějí elektřinu pro své spotřebitele a pak jim ji prodávají zpět za vyšší ceny, než jsou náklady na výrobu. Tento typ společností je rizikový, protože mají vysoké zadlužení, které může vést k bankrotu, pokud nevytvářejí dostatečný zisk z prodeje.

Investování do elektrárenských společností je riskantní záležitost. Trh je nestabilní a budoucnost těchto společností je nejistá. Rizika spojená s investováním do elektroenergetických společností lze rozdělit na ekonomická, environmentální a politická. Investice do konkrétní společnosti je tak riskantní krok. Pokud chcete investovat do jedné společnosti, hrozí, že se jí v budoucnu nebude dařit. Investice do celého odvětví naopak snižuje vaše riziko a dává vám více příležitostí k růstu.

Otázka, které akcie elektráren jsou považovány za bezpečné investice, je důležitá. Odpověď na tuto otázku bude záviset na řadě faktorů, například na současném ekonomickém klimatu, finančním zdraví společnosti a na tom, v jakém odvětví působí.

Investoři by měli vždy sledovat trh a hledat jakékoli známky toho, že by se společnost mohla potýkat s finančními problémy. Pokud totiž společnost zkrachuje, veškerý její majetek bude rozprodán a investor může přijít o své peníze.

Jaké jsou přední společnosti v oblasti výroby a distribuce elektřiny? Mezi pět největších společností v oblasti elektřiny patří:

  • First Energy
  • Duke Energy
  • Southern Company
  • Dominion Resources, Inc.
  • American Electric Power

V tabulce je uveden seznam Největších elektroenergetických firem a jejich akcie seřazené dle ceny nebo podle tržní kapitalizace. V tabulce najdete největší firmy na světě, které působí v odvětví výroby a distribuce elektřiny.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.