Farmářské a zemědělské akcie

Zemědělství je jedním z nejdůležitějších a nejrozmanitějších odvětví světové ekonomiky. Zemědělské akcie jsou společnosti, které vyrábějí, distribuují nebo prodávají zemědělské produkty nebo zboží. Na trhu existuje mnoho předních zemědělských a farmářských akcií. Mezi ně patří např: Nutrien, Archer-Daniels-Midland Company, Corteva, Tyson Foods atd.

Příklady úspěšné zemědělské a farmářské akcie

Tato sekce se zabývá nejlepšími akciemi pro zemědělství a zemědělský průmysl. Pojednává o různých společnostech, do kterých se vyplatí investovat, pokud chcete investovat do tohoto odvětví. Například společnost Monsanto je společnost, která vyrábí osiva a další zemědělské produkty. Tato společnost zaznamenala v posledních letech velký úspěch, protože se jí podařilo vyrobit geneticky modifikované plodiny.

Společnost Monsanto Company také dokázala pomoci zemědělcům tím, že jim poskytla nové technologie a postupy, které jim pomohly zvýšit výnosy plodin a zároveň snížit náklady na zemědělství. Nakonec tuto firmu odkoupila společnost německá Bayer.

Jak investovat do zemědělských akcií?

Existuje mnoho způsobů, jak investovat do akcií zemědělských podniků. Jedním ze způsobů je nákup akcií společností, které poskytují zboží a služby zemědělcům, jako jsou například výrobci osiv. Dalším způsobem je investovat do akcií, které představují koš různých zemědělských komodit, jako je kukuřice, pšenice, sója a bavlna. Investoři mohou také nakupovat akcie společností, které vyrábějí zařízení nebo chemikálie používané zemědělci.

Investice do zemědělského sektoru mohou být pro investory příležitost jak dále diverzifikovat portfolio. Akcie zemědělských podniků jsou důležitou součástí každého diverzifikovaného portfolia. Zemědělství není tak volatilní jako některá jiná odvětví, ale má své vlastní problémy. Investoři by při hledání akcií zemědělských podniků měli vzít v úvahu následující skutečnosti:

 • Jaký je váš investiční horizont?
 • Jak velké riziko jste ochotni podstoupit?
 • Chcete investovat do určitého regionu nebo země?
 • Chcete investovat do společností, které souvisejí se zemědělstvím nebo výrobou potravin?
Jde investovat do zemědělství skrze ETF?

Zemědělství je jedním z nejdůležitějších odvětví na světě. Je jedním z hlavních zdrojů potravin pro miliardy lidí a poskytuje také řadu dalších produktů, které jsou nezbytné pro každodenní život. Abyste mohli do tohoto odvětví investovat, je důležité vědět, do jakých ETF se vyplatí investovat.

V tomto článku se budeme zabývat některými z nejlepších zemědělských ETF na současném trhu. Poskytneme jejich přehled a probereme některé klady a zápory spojené s každým z nich. Poskytneme také odkazy na příslušné zdroje, které vám pomohou dozvědět se o těchto ETF více.

Příklady ETF pro zemědělství

 • PowerShares Dynamic Agriculture Portfolio
 • iShares MSCI Global Agriculture Producers
 • Zemědělské a farmářské akcie seznam akcií

  Aktuální dnešní kurzy farmářských akcií na burze ve Vídni. Seznam (žebříček) akcií na z odvětví zemědělství, farem, výroby osiv, hnojiv atd. Po rozkliknutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o jednotlivých akcií)

  Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

  Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.