Akcie společností z video-herního průmyslu

Herní průmysl exponenciálně roste a očekává se, že do roku 2020 dosáhnou tržby 180 miliard dolarů. Celosvětový trh s hrami má hodnotu přes 137 miliard dolarů a do roku 2020 stále roste. V herním průmyslu existuje mnoho společností, do kterých se vyplatí investovat, ale existuje několik, které vynikají nad ostatními. Mezi tyto společnosti patří Tencent Holdings Co Ltd, Activision Blizzard Inc, Electronic Arts Inc, Nintendo Co Ltd a Sony Corp.

Velký růst zažívá také videoherní průmysl, jehož tržby vzrostly z 5 miliard dolarů v roce 1980 na více než 100 miliard dolarů v roce 2020.  K růstu tohoto odvětví přispívá mnoho faktorů. Jedním z nich je nárůst počtu hráčů na celém světě. V současné době hrají pravidelně hry 2 miliardy hráčů a očekává se, že toto číslo v příštích letech exponenciálně poroste.

Jaký je nejlepší způsob investování do herních společností?

Investování do herních společností může být další diverzifikací portfolia. Je však důležité znát rizika spojená s investováním do herních společností. Někteří investoři se například mohou obávat nestálosti tohoto odvětví a jiní nemusí chtít investovat do odvětví, které je závislé na nových technologiích.

Investování do těchto akcií může být riskantní záležitost. Existují však akcie, které nabízejí možnost získat vysoké výnosy.

Jaká jsou rizika investice do herních společnosti?

Investování do herních společností může být rizikové. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit úspěch hry nebo celé společnosti. Existují však způsoby, jak tuto investici učinit výnosnější a méně rizikovou.

Existují dva typy investic do herních společností: kapitálové a dluhopisové. Kapitálové investice zajišťují vlastnictví společnosti a umožňují investorům podílet se na zisku, ale jsou také spojeny se zvýšeným rizikem. Dluhopisové investice neposkytují žádné vlastnictví společnosti, ale nabízejí investorům nižší riziko, protože mají určitou ochranu proti bankrotu nebo jiným nepříznivým událostem, které by se mohly stát u kapitálových investic.

Největší herní společnosti?

  • První společností na našem seznamu je EA Sports (NASDAQ:EA). Společnost EA Sports byla založena již v roce 1982 a rozrostla se v jednoho z největších vydavatelů videoher současnosti. EA Sports vydává hry pro konzole, jako jsou Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4 a PC.
  • Další z takových akcií je Activision Blizzard (ATVI).  Společnost působí ve třech segmentech: Activision Publishing, Blizzard Entertainment a King Digital Entertainment. Mezi produkty společnosti patří Call of Duty, World of Warcraft a Candy Crush Saga. Společnost vlastní také Major League Gaming a další esportové společnosti, jako je Major League Baseball Advanced Media a New York Islanders z National Hockey League.

V tabulce naleznete největší herní společnosti z celého světa, které jsou seřazeny podle tržní kapitalizace jejich akcií. Jsou Esport akcie příležitost pro investice? Nejlepší akcie herních vývojářů a gaming společností na jednom místě. Berte na vědomí, že tento seznam herních firem se může měnit a nemusí být aktuální.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo