Indonéské akcie

Indonéská burza cenných papírů (IDX) je jednou z nejoblíbenějších burz v jihovýchodní Asii. IDX je největší burzou v regionu a nabízí celou řadu akcií, do kterých lze investovat.

V tomto článku se budeme zabývat některými z nejlepších indonéských akcií pro dlouhodobé investice. Jedná se o akcie, které dlouhodobě dosahují dobrých výsledků a vykazují stálost. Podíváme se také na některé možnosti krátkodobých investic pro ty, kteří hledají okamžitější výnosy.

Indonésie je zemí s velkým potenciálem hospodářského růstu. Indonéský akciový trh je jedním z nejatraktivnějších v Asii a existuje zde mnoho různých akcií, do kterých se jde investovat. Indonéský akciový trh je jedním z nejrychleji rostoucích v Asii a akcie. Někteří lidé možná nejsou obeznámeni s tím, co jsou indonéské akcie a jak fungují, proto se nejprve podíváme na to, než budeme hovořit o některých konkrétních akciích.

  • Indonésie je s více než 260 miliony obyvatel čtvrtou nejlidnatější zemí světa.
  • Indonéský akciový trh je největší v jihovýchodní Asii.
  • Indonéská ekonomika roste od roku 2016  kolem 3 - 6 % ročně.
  • Indonéská burza cenných papírů (IDX) má tržní kapitalizaci přes 300 miliard dolarů.

Investice na indonéském akciovém není nicméně moc obvyklá. V posledním desetiletí se Indonésii dařilo zvyšovat ekonomický růst v průměru o 5,2 % ročně. Toto tempo růstu si země dokázala udržet i navzdory globální finanční krizi, která ji zasáhla v roce 2008.

Jak mohu koupit indonéské akcie?

Níže jsou uvedeny kroky, kterými je třeba se řídit při nákupu indonéských akcií:

1. Určete si, do jakého typu akcií chcete investovat. Můžete nakupovat akcie, které se obchodují na indonéské burze, nebo investovat do různých fondů nebo ETF, které investují do indonéských akcií.

2. Určete si svůj investiční cíl a toleranci k riziku. Rozhodněte se, zda chcete podstoupit větší riziko za vyšší výnos, nebo podstoupit menší riziko a mít nižší výnos.

3. Otevřete si účet u u brokera, který takové akcie nebo ETF poskytuje. Účet budete potřebovat pro obchodování s akciemi a pro příjem dividend z vašich investic.

Existuje mnoho indonéských akcií, které vyplácejí dividendy, a najdete je na indonéské burze cenných papírů. Mezi tyto akcie patří například PT Aneka Tambang Tbk, PT Astra International Tbk, PT Bank Central Asia Tbk, PT Bumitama Agri Tbk, PT Cipta Karya Utama Tbk, PT Indocement Tunggal Prakarsa Tbk (PT) a další.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo