Největší výrobci automobilů na světě 2023

Největší výrobci automobilů v Evropě, Asii i na celém světě dle tržní kapitalizace jejich akcií v roce 2023. Srovnejte si největší automobilky světa.

Přemýšleli jste někdy o investici do akcií automobilek? V následujicí tabulce, je seznam TOP 10 největší automobilek světa, po rozkliknutí si rovněž můžete prohlednout vývoj ceny jejich akcií zpětně za několik let.

Automobilový průmysl je obrovský a jeden z nejvíce viditelných průmyslů na světe, na tento průmysl je pak navázáno dalších desítky odvětví - výrobci pneumatik, dodavatelé autodílů a další. Téměř každý vyjmenuje z hlavy dlouhý seznam automobilových značek a téměř každý má názor na nejlepší nová auta.

Kvůli této viditelnosti a velikosti přitahovaly automobilové akcie po celá desetiletí velký zájem investorů a pravděpodobně to tak zůstane i nadále a rostoucí elektrifikací se objevují i nové značky, které málokdo ješte před pár lety znal, výrazným prukopníkem v této oblasti je automobilka Tesla.

Akcie Automobilek jsou tkz. cyklické a mají tendenci stoupat nebo klesat s celou širší světovou a národní ekonomikou, protože spotřebitelé / firmy zvyšují nebo snižují nákupy velké nákupy dle své finační situace, to znamená, že například v dobé finační recese mají akcie automobilek tendenci klesat a naopak.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.