Nizozemské akcie

Seznam nizozemských akcií

Přehled vývoje cen nejznámějších Nizozemských akcií v měně USD, zejména společností, které se obchodují na Nizozemské burze. Nizozemské akcie mohou zahrnovat společnosti působící v různých odvětvích, včetně finančního sektoru, technologií, a mnoha dalších. Nejvýznamnější nizozemská burza je Euronext Amsterdam, která je součástí skupiny Euronext, evropského akciového trhu. Po rozkliknutí jednotlivé společnosti v tabulce, se zobrazí detail akcie - kde jsou data jako aktuální ceny, grafy a další informace o jednotlivých nizozemských společnostech. Tento seznam nizozemských akcií nemusí být kompletní a může se měnit. V tabulce níže jsou nizozemské společnosti řazeny podle tržní kapitalizace a cenová data jsou zpožděna o 15 minut.

🔎 Počet společností: 100+
📊 Akciové indexy: AEX index
🔔 Burza: Euronext Amsterdam
🕒 Otevírací doba: 9:00 - 17:30
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Nizozemské akcie?

Našli jsme několik možností, kde lze koupit nizozemské akcie. Mezi nejznámější online brokery pro investování na nizozemském akciovém trhu patří například XTB a eToro. Tyto platformy vám umožňují jednoduše nakupovat nebo prodávat jednotlivé akcie nebo ETF. Provedli jsme porovnání nabídky nizozemských akcií, kterou tyto firmy poskytují.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 10+ 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 5+ 5 ANO Přejít na XTB

Mezi nejlepší a největší nizozemské společnosti patří například akcie Shell, ING Group, Philips, ASML Holding nebo Akzo Nobel, které se také řadí mezi největší společnosti podle tržní kapitalizace v Nizozemsku.

Ceny nizozemských akcií se mohou pohybovat v závislosti na různých faktorech, jako jsou výsledky finančních zpráv společností, celkový stav trhu, politická a ekonomická situace v Nizozemsku i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomné riziko, a proto je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit všechna možná rizika a příležitosti předtím, než se rozhodnete investovat.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.