Řecké akcie

Seznam Řeckých akcií na burze: Přehled vývoje cen nejznámějších Řeckých akcií zejména společností, které se obchodují na řecké burze v Aténách. Ceny Řeckých akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti - se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy a další informace o dané společnosti. Řecko má rozmanitou ekonomiku, která zahrnuje odvětví jako cestovní ruch, bankovnictví, energetika, potravinářství, námořní doprava. Existuje zde široká škála společností, které mají své akcie kotované na řecké burze i mimo ni.

🔎 Počet akcií: 30+
📊 Burzovní indexy: ATHEX Composite
🔔 Řecká burza: Athens Stock Exchange se sídlem v Aténách
🕒 Otevírací hodiny: 9:00 - 17:00
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Řecké akcie?

Mezi dostupné možnosti investování patří i Řecký akciový trh. Prvním krokem je otevření účtu u brokera, který si účtuje pokud možno nízké provize. Našli jsme několik brokerů, kde je možné nakupovat skutečné Řecké akcie a ETF. Nejznámějšími online brokery, kteří umožňují investovat na Řeckém akciovém trhu, jsou XTB a eToro. Tito brokeři vám umožňují nakupovat nebo prodávat jednotlivé akcie nebo ETF. Provedli jsme srovnání Řeckých akcií nabízených těmito Brokery.

Broker Počet akcií Minimální vklad EUR ETF
etoro logoPřejít na eToro +5 100 Ano
xtb logo Přejít na XTB +4 10 Ano

Řecký trh s akciemi je známý jako Athens Stock Exchange. Jedná se o hlavní řeckou burzu, která sídlí v Aténách. Athens Stock Exchange byla založena v roce 1876 a je důležitým centrem pro obchodování s akciemi v regionu. Největší společnosti na řeckém burze jsou například OTE, OPAP, National Bank of Greece nebo Alpha Bank.

Ceny Řeckých akcií může ovlivnit řada faktorů, včetně obchodních výsledků firem, všeobecných podmínek na trhu a politické a ekonomické situace v Řecku i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomno riziko a je nezbytné před provedením investičního rozhodnutí posoudit všechna rizika a příležitosti.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.