Španělské akcie

Seznam španělských akcií

Španělské akcie jsou akcie společností, které jsou obchodovány na španělském akciovém trhu. Hlavní burzou v Španělsku je Bolsa de Madrid, která je součástí skupiny BME (Bolsas y Mercados Españoles). V tabulce níže je přehled vývoje cen nejznámějších Španělských akcií v měně USD, zejména společností, které se obchodují na Španělské burze. Po rozkliknutí se zobrazí detail jednotlivé akcie - kde jsou aktuální ceny, grafy a další informace o jednotlivých španělských společnostech. Tento seznam španělských akcií nemusí být kompletní a může se měnit. V tabulce níže jsou španělských společnosti řazeny podle tržní kapitalizace a cenová data jsou zpožděna o 15 minut.

🔎 Počet společností: 30+
📊 Akciové indexy: IBEX 35
🔔 Burza: Bolsa de Madrid
🕒 Otevírací doba: 9:00 - 17:30
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Španělské akcie?

Našli jsme několik možností, kde lze koupit nizozemské akcie. Mezi nejznámější online brokery pro investování na nizozemském akciovém trhu patří například XTB a eToro. Tyto platformy vám umožňují jednoduše nakupovat nebo prodávat jednotlivé akcie nebo ETF. Provedli jsme porovnání nabídky španělských akcií, kterou tyto firmy poskytují.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 8+ 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 6+ 5 ANO Přejít na XTB

Mezi největší a nejlepší španělské akcie patří několik společností například Banco Santander, Inditex, Iberdrola, které se také řadí mezi největší společnosti podle tržní kapitalizace ve Španělsku.

Hodnota španělských akcií se může pohybovat v závislosti na různých faktorech, jako jsou finanční výsledky společností, obecný stav trhu, politická a ekonomická situace ve Španělsku i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomné riziko, a proto je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit veškerá možná rizika a příležitosti předtím, než se rozhodnete investovat.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.