Švédské akcie

Jak mohu investovat do švédských akcií? Investice do švédských akcií může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat své portfolio a získat vyšší výnosy. Je však pár věcí, které byste měli vědět, než do nich investujete. Švédský akciový trh je také jedním z nejbezpečnějších trhů v Evropě díky vysoké míře transparentnosti, která investorům usnadňuje posouzení rizika. Má také vysoký stupeň likvidity, což znamená, že vždy existují kupující a prodávající, takže své akcie můžete snadno nakupovat nebo prodávat, kdykoli budete chtít.

Pokud jde o investování na švédském trhu, existují dva způsoby, jak toho dosáhnout:

  • Přímé investice do společností kotovaných na stockholmské burze OMX nebo
  • Nepřímé investice prostřednictvím fondů, které investují výhradně ve Švédsku.

Při přímém investování do švédských společností je důležité vědět, že můžete investovat pouze prostřednictvím brokera, který má licenci od Finansinspektionen (Úřad pro finanční dohled), což je orgán dohledu nad trhy s cennými papíry a poskytovateli finančních služeb.

Jaké jsou výhody investování do švédských akcií?

Investice do švédských akcií může být lukrativní příležitost. Švédsko je třetím největším trhem v Evropě a má malý počet obyvatel. Je to také jedna z nejbohatších zemí světa s vysokou životní úrovní.

Mnoho švédských společností je také světovými lídry ve svých odvětvích a dokázaly zvýšit své tržby díky silnému exportu a investicím z jiných evropských zemí.

Investice do švédských akcií má své výhody i nevýhody. Nejčastější výhodou investování do švédských akcií je, že jsou méně volatilní než jiné investice, jako jsou akcie nebo komodity. Mají také vysokou likviditu, což znamená, že své peníze můžete snadno získat zpět, pokud je budete potřebovat. Existují však i nevýhody, jako je skutečnost, že burza není otevřena celý týden a investiční fondy mají nízkou míru tolerance rizika.

Jaká rizika jsou spojena s investováním do švédských akcií?

Investování do akcií je riskantní záležitost. S investováním do švédských akcií je spojeno mnoho rizik. Ekonomika země je silně závislá na exportu, což znamená, že bude ovlivněna globální ekonomikou. Švédská koruna ztrácela hodnotu a tím pádem i hodnota švédských akcií klesá.

Vláda také zpřísňuje svou imigrační politiku, což by mohlo ovlivnit poptávku po zboží a službách ve Švédsku. Dalším rizikem je, že pokud dojde ke zvýšení úrokových sazeb, pak by to mohlo vést ke zvýšení inflace, a tím k poklesu hodnoty švédských akcií.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo