Cena Ropy

Cena Ropy

Aktuální graf a vývoj cen ropy

Ropa WTI - Aktuální graf a vývoj ceny k Dolaru

Cena dnes:

Obchodovat CFD nebo koupit ETF na komodity u eToro
76% CFDs účtů je ztrátových

Ropa WTI (West Texas Intermediate) je druh lehké ropy těžené v oblasti západního Texasu a některých částech Oklahoma ve Spojených státech. WTI je používána k určení cen ropy a pohonných hmot na trzích.

Ropa BRENT - Aktuální graf a vývoj ceny k Dolaru

Cena dnes:

Obchodovat CFD nebo koupit ETF na komodity u eToro
76% CFDs účtů je ztrátových

Ropa Brent je druh ropy, který se těží v Severním moři a je jedním z klíčových referenčních bodů pro stanovení cen ropy na světových trzích. Je pojmenována podle ropného pole Brent, které se nachází v tomto moři. Cena ropy Brent je často používána jako indikátor celosvětových cen ropy a má vliv na ceny pohonných hmot.


Cena Ropy online. Kurz za 1 Barel (BBL) ropy v Dolarech. Cena Ropy je zobrazena jménem konkrétní burzy, tj. USD (americké dolary). Najdete zde vývoj cen ropy z období cca posledních 8 let. Jednotlivé "svíčky" (candlesticks) označují aktuální cenu za jeden barel ropy. Stopka označuje minimální a maximální kurz. Vývoj kurzu si můžete prohlédnout na 5 minutových grafech, až po roční grafy. Kurz Ropy BRENT / WTI se zobrazuje s cca 5 minutovým zpožděním. Množství: 1 barel US = 158,987 litrů = 42 US galonů - Hustota ropy: 0,61-1,05 g / cm³ - Hmotnost kg: 1 barel ropy od 96,972 do 166,92 kg.

Která ropa se nejvíce obchoduje?

Mezi nejvíce obchodované typy ropy patří West Texas Intermediate (WTI), která se obchoduje v USA, a Brent, jejíž cena se určuje pro prodej ropy v Evropě. Dvě nejvýznamnější ropné burzy dnes jsou americká NYMEX (New York Mercantile Exchange, nyní součástí skupiny CME) a evropská ICE (Intercontinental Exchange, dříve známá jako IPE).

Ropa se obchoduje v jednotkách zvaných barely, což představuje 159 litrů. Standardní velikost obchodního kontraktu je 1 000 barelů a cena ropy se vyjadřuje v dolarech za jeden barel.

Které faktory ovlivňují cenu ropy?

Zásadní význam má rovnováha mezi nabídkou a poptávkou v ropném trhu. Pokud dojde k přerušení dodávek ropy na trh, například kvůli geopolitickým vlivům, nepříznivým počasí, haváriím, teroristickým útokům nebo snížení těžby ze strany OPECu, ceny rychle vzrostou. Cena ropy je také citlivá na úroveň poptávky, která je často spojena s ekonomickým vývojem hlavních spotřebitelů. Pokud se při stále stejné nabídce zvýší poptávka, zvyšuje se i cena.

Mezinárodní agentura pro energetiku (IEA) pečlivě sleduje situaci mezi nabídkou a poptávkou a pravidelně zveřejňuje zprávy a statistiky, které jsou veřejnosti přístupné na jejich webových stránkách (www.iea.org).


Upozornění: Tento web poskytuje informace o cenách, hodnotách a kurzech různých aktiv, včetně komodit, ale je třeba mít na paměti, že tyto údaje jsou pouze informativní povahy a neměly by sloužit k ovlivňování rozhodování investorů. Je důležité si uvědomit, že finanční produkty, jako jsou kryptoměny, akcie, komodity a CFD kontrakty, jsou spojeny s vysokým rizikem a mohou způsobit ztrátu všech investovaných prostředků. Obchodování s rozdílovými smlouvami (CFD) může mít za následek finanční ztráty, až 70-90% malých investorů takové ztráty utrpí. Je důležité pečlivě zvážit, zda máte dostatečné znalosti o fungování těchto finančních produktů a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty finančních prostředků.