Akcie společností z odvětví technologie 5G

Síť 5G umožní lidem stáhnout film v plném HD rozlišení během několika sekund. Předpokládá se, že do roku 2023 dosáhne počet zařízení připojených k internetu skrze 5 g stovky milionů. To znamená, že na své oblíbené webové stránky, streamování videí a stahování obsahu z telefonů a dalších mobilních zařízení bude přistupovat více lidí než kdykoli předtím. Aby bylo možné tuto poptávku uspokojit, budují se po celém světě sítě 5G. Největšími společnostmi v této oblasti jsou China Mobile, Samsung, Huawei a ZTE.

Co je 5G?

Technologie 5G je nový standard pro bezdrátovou komunikaci, který má nahradit 4G LTE. Bude poskytovat vyšší rychlost přenosu dat a spolehlivější připojení. To bude mít významný dopad na odvětví, jako je doprava, výroba a zábava.

  • Doprava: Díky technologii 5G mohou být automobily plně autonomní, což zefektivní a zlevní dopravu. 5G také umožní samořídícím automobilům komunikovat mezi sebou, když jsou v těsné blízkosti.
  • Výroba: Výrobní závody musí být schopny rychle odesílat informace o výrobní lince svým dodavatelům a zákazníkům, aby mohli v případě problémů nebo zpoždění přijmout potřebná opatření. 5G poskytuje tento typ přenosu dat mnohem vyšší rychlostí, než jaká je v současné době dostupná u 4G LTE, a to díky nízké době latence připojení

Očekává se, že bude nejméně 100krát rychlejší než 4G a její latence bude menší než 1 milisekunda. Toho je dosaženo použitím milimetrových vln pro přenos dat. 5G bude bezpečnější a poskytne uživateli větší šířku pásma, což umožní připojení více zařízení současně.

Jak mohu investovat do společností 5G?

5G je nová generace bezdrátové technologie, která umožní vyšší rychlost, spolehlivější připojení a nové technologie. Bude hlavním motorem hospodářského růstu a sociálního pokroku na celém světě.

Investice do společností 5G může být dalším způsobem jak diverzifikovat portfolio. Existuje mnoho způsobů, jak investovat do společností 5G, například investovat do akcií nebo ETF podílů, dluhopisů či obligací nebo dokonce investovat do startupů, které vyvíjejí nové aplikace pro sítě 5G.

Jaká jsou rizika investic do sektoru 5g?

Sektor 5G je stále v počáteční fázi a rizika je obtížné odhadnout. Do hodnocení rizik společnosti vstupuje mnoho různých faktorů. Jedním z těchto faktorů je velikost společnosti. Dalším faktorem je, kolik peněz má v rezervách. Hodnocení rizik může být založeno také na tom, jak velké tržby generují a jak rychle jim rostou tržby.

Existuje mnoho společností, které investují do technologie 5G. Někteří lidé se domnívají, že investice do těchto 5G společností se vyplatí, protože bude k dispozici více pracovních míst pro lidi, kteří chtějí pracovat s touto novou technologií, a protože tyto společnosti mohou vydělat více peněz než jiné společnosti, které investují do jiných technologií.

Jaké akcie mohu koupit, abych investoval do společností 5G?

S technologií 5G do ní investuje mnoho společností. Akcie pro toto odvětví není snadné najít. Jednou z možností je investovat do společností, které poskytují infrastrukturu pro 5G. Dalším způsobem je investovat do společností, které vyrábějí čipové sady, jež pomáhají provozovat síť 5G.

Akcie těchto dvou typů společností jsou velmi volatilní a rizikové, protože mají vysokou závislost na jiných odvětvích. Můžete se také podívat na akcie poskytovatelů telekomunikačních služeb, jako jsou AT&T, Verizon nebo Sprint. Tyto akcie budou méně volatilní, protože nejsou tak závislé na jiných odvětvích jako poskytovatelé infrastruktury a výrobci čipů.

V následující tabulce je uveden seznam akcií 5G společností z celého světa, které můžete použít k vyhledání potencionální investice nebo investičních příležitostí a porovnání akcií zahrnutých v této špičkové technologii.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.