Dividendoví králové

Dividendoví králové jsou akciové společnosti na burze, které zvyšují svou dividendy nejméně po dobu 50 let. Jedná se o velmi exkluzivní skupinu, protože k dosažení takového výsledku je zapotřebí kombinace trvalé finanční síly a dlouhodobého závazku odměňovat akcionáře prostřednictvím výplaty dividend. Do tohoto seznamu patří společnosti jako Johnson & Johnson, The Coca-Cola Company, Procter & Gamble, Lowe's Companies, Inc., PepsiCo, Inc. a další. Tyto společnosti jsou často považovány za jedny z nejbezpečnějších a nejstabilnějších investic na akciovém trhu, a to díky svým silným finančním výsledkům a konzistentním výplatám dividendy.

Výhody a nevýhody investování těchto akcií

Dividendoví králové jsou skupinou akcií, které dlouhodobě vyplácejí dividendy. Dividendy vyplácejí již více než 50 let, což se o mnoha akciích říci nedá. Proto se jim říká Dividendoví králové.

Nevýhody

  • Investice do těchto akcií může být riziková, protože za 10 nebo 20 let už nemusí existovat, mohou přestat vyplácet dividendy, nebo je postihnou nějaké jiné problémy. Společnosti, které jsou na seznamu Dividendových králů, mohou změnit svou strategii a přestat vyplácet dividendy, což by z nich pro investory udělalo špatnou investici.
  • Pokud se díváte na společnosti, které mají vysoký výplatní poměr dividendy, pak je pravděpodobné, že v budoucnu je nebudou schopny zvýšit. Je to proto, že budou potřebovat všechny své zisky na další provoz a růst společnosti.
  • Nutnost společnost sledovat a reagovat na změny, pokud nastanou

Investování do akcií dividendových králů může být pro investora výhodné, pokud rozumí tomu co dělá a firmu si kompletně prověří. Investoři se nemusí obávat kolísání ceny akcií jako u jiných firem a přesto budou každý rok dostávat konzistentní výplatu dividend - nicméně je důležité si dávat pozor, pokud se ve firmě něco změní a reagovat na to.

Výhody

  • Poskytují zatím stabilně dividendu více jak 25 let
  • Ceny těchto akcií nejsou tak volatilní jako u růstových firem

Jak mohu investovat do akcií Dividendových králů?

Investovat do akcií Dividendových králů lze třemi způsoby:

  • 1) Investování do jednotlivých společností
  • 2) Investicí do burzovně obchodovaného fondu, který investuje do dividendových králů. například skrze ETF
  • 3) Investování do podílových fondů s vysokou expozicí vůči dividendovým králům.

Seznam Dividendových králů

Některé známé společnosti, které jsou momentálně v Seznamu Dividendových králů, jsou například Johnson & Johnson, Procter & Gamble a Coca-Cola. V následující tabulce je seznam více než 30 dividendových králů

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.