Akcie vodíkových firem a výrobců

Vodík je nejrozšířenějším prvkem ve vesmíru. Je také vedlejším produktem mnoha průmyslových procesů, například rafinace ropy nebo výroby čpavku pro hnojiva, lze jej použít k pohonu palivových článků, což jsou zařízení, která kombinují plynný vodík s kyslíkem a vyrábějí elektřinu a teplo pro domácnosti, budovy, vozidla. Palivové články nemají žádné pohyblivé části, takže mohou dlouhou dobu pracovat v klidu, aniž by produkovaly jiné emise než vodu.

Vodíkový průmysl může pomoci zachránit svět před změnou klimatu a dalšími ekologickými problémy, jako je znečištění ovzduší, smog nebo nedostatek fosilních paliv. Poptávka po vodíku roste, protože jej lze využít k výrobě energie s nulovými emisemi uhlíku. Také zásoby vodíku v posledních letech rostou a v budoucnu se budou ještě zvyšovat.

Investice do vodíkové sektoru

Pokud chcete investovat do vodíkového sektoru, máte tři možnosti. Můžete koupit akcie společnosti, která již v tomto odvětví působí, investovat do fondu obchodovaného na burze (ETF) nebo investovat do spravovaného fondu.

Řízený fond je profesionálně spravovaný investiční nástroj, který investuje vaše peníze do různých odvětví, zemí a tříd aktiv. Řízený fond vám poskytne diverzifikaci a profesionální správu, ale je také spojen s vyššími poplatky než ETF nebo investice přímo do společnosti.

ETF je investiční nástroj, který sleduje výkonnost indexu nákupem všech cenných papírů (akcií), které tento index tvoří. Pokud chcete nakupovat akcie společností působících v tomto odvětví, můžete nakupovat akcie ETF, které sledují indexy se společnostmi působícími v tomto odvětví s tím tak více diverzifikovat.

Jaké jsou výhody a rizika investování do vodíkových akcií?

Vodíkové akcie jsou investicí, která by mohla být vhodná jako další diverzifikace portfolia. Vodík je čisté palivo a lze jej využít v mnoha různých odvětvích. Je také obnovitelný a neprodukuje žádné skleníkové plyny. Akcie vodíkových firem jsou však rizikové, protože stále existují určité technologické problémy, které je třeba vyřešit, než se vodík stane životaschopným zdrojem energie pro celý svět.

Jaké akcie z vodíkového odvětví se v současnosti obchodují na burze?

Na burze se v současné době obchoduje mnoho společností, které vyrábějí vodík, nebo jsou zapojeny do tohoto průmyslu.. Mezi tyto společnosti patří Hydrogenics Corporation, Ballard Power Systems, Plug power a další.

    • Hydrogenics je společnost, která poskytuje vodíkové generátory pro komerční a průmyslové aplikace. Sídlí v Kanadě a byla založena v roce 1978. Společnost má po celém světě instalovaný výkon přes 10 000 megawattů. Má také více než 3 000 zákazníků, kteří používají její výrobky k napájení svých zařízení a vozidel.
    • Plug power je americká společnost, která navrhuje a prodává vodíkové palivové články pro stacionární aplikace. Společnost Plug Power založil v roce 1997 Robert M. Maples, absolvent Massachusettského technologického institutu. Prvním výrobkem společnosti byl systém vodíkových palivových článků pro přeměnu zemního plynu na elektřinu a teplo pro použití v domácnostech a podnicích.
    • Společnost Ballard Power Systems vyrábí palivové články pro použití v dopravě, byla založena v roce 1980 a od té doby se stala jedním z největších výrobců palivových článků. Posláním společnosti Ballard je poskytovat zákazníkům po celém světě čisté, cenově dostupné a spolehlivé zdroje energie.
Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.