img

litecoin kurz

Aktuální cena a graf

Litecoin kurz Dolar

Aktuální graf páru (LTC / USD)


Litecoin kurz Koruna

Aktuální graf páru (LTC / CZK)

Litecoin kurz Bitcoin

Aktuální graf páru (LTC / BTC)

Obchodování s virtuální měnou Litecoin

LTC je druhou významnou kryptoměnou. Litecoin je Internetová měna peer-to-peer, která umožňuje posílát okamžité platby komukoli na světě. Litecoin je založen na protokolu Bitcoin, ale liší se od Bitcoinu v tom, že může být účinně těžen s levnějším hardwarem, takže jeho těžba je dostupná pro více lidí, stačí jim pouze CPU (Litecoin se nevyplatí těžit na ASIC minirech). Litecoin také poskytuje rychlejší potvrzení transakce (2,5 minuty v průměru) a využívá paměť a scrypt na bázi těžební proof-of-work algoritm. Síť Litecoin je naplánováno na maximální počet 84 milionů jednotek měny. Jedním z cílů je poskytnout Litecoin těžební algoritmus, který by mohl běžet ve stejné době, na stejném hardware jako používá bitcoins.

Krátce o tom, co je to Litecoin

Se vzestupem na trh specializovaných ASIC pro Bitcoin, je pravděpodobné, že po ASIC minerech, které mají být vyvinuty pro Litecoin bude tato měna široce používána. Litecoin je svobodný software, který je šířen pod licencí MIT/X11, která vám dává možnost, upravovat a kopírovat software a distribuci podle vlastního uvážení. Můžete dělat modifikované kopie softwaru (altcoiny, které jsou navázané na Litecoin) Software je propuštěn v transparentním procesu, který umožňuje nezávislé ověřování binárních souborů a jejich zdrojovému kódu.

Hodnota Litecoin jako měny

Důvod si myslet, že hodnota LTC poroste je díky komunitě, která za ním stojí. Pro růst hodnoty je důležité, aby se začali rozvíjet peněženky, takže bude snažší i pro méně zkušené uživatele kupovat a prodávat LTC. Nicméně proto je potřeba více vokální vývojářů, kteří se budou snažit rozvíjet peněženky. Pro další vývoj litecoin kurzu bude rozhodující i počet různý služeb, zboží, které půjde za Litecoin koupit. Nicméně vše je teprve na začátku a je třeba této šance využít