Psychologie obchodování

Jak úspěšně obchodovat binární opce? To je určitě otázka, která zajímá každého tradera. Zvládnutí psychologie obchodování je jedním z mnoha prvků, který odlišuje úspěšného obchodníka, od toho neúspěšného. Zvládnutí stresu a dodržování money managementu, za každé situace je dělá úspěšnějšími při obchodování na trhu. Mezi těmito druhy lidí jsou obchodníci, většinou nováčci, kteří mají správné psychologické myšlení pro obchodování binárních opcí, ale jsou na pochybách při výběru strategie, platformy, načasování apod. pro použití při obchodování. To znamená, že pokud chcete být lepší a lepší, tak musíte být i psychicky odolní na případné ztrátové obchody, protože nikdo není 100% úspěšný.

Evropský regulační úřad ESMA zakázal od 02.07.2018 v Evropské unii binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.


Obchodujte světové trhy s aplikací Plus500 v Češtině

Nebo si vytvořte Demo účet k obchodování. CFD obchodování je rizikové.
80.51% účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.


Prodlužovat expiraci binárních opcí?

Mějte na paměti, že akciový trh je obchod, který je závislý a řízený různými emocemi a to je přesně ten důvod, proč obchodníci potřebují zůstat během obchodování v pohodě a s čistou hlavou. Někteří obchodníci drží ztrátové pozice a doufají, že je zachrání nějaký zázrak. Některé z nich motivuje chamtivost, a tak riskují více, než jim určuje jejich money management. Emoce jsou prospěšné i nevýhodné, jde-li o obchodování binárních opcí. V některých případech existují obchodníci, kteří prodlužují držení ztrátové investice, o které si myslí, že má stále šanci se zotavit, aby mohli zachránit svůj obchod. A pokud věci nejdou podle jejich plánu, tak prodělají další částku svých peněz. To znamená, že obchodníci musí mít kontrolu nad svými emocemi a raději takovou pozici již odepsat, pokud se jasně jeví, jako ztrátová.

Důležitá je motivace

Obchodování s binárními opcemi vyžaduje, aby byl člověk motivovaný, důsledný a opíral se o fakta, aby ho obchodování bavilo a stalo se jeho koníčkem. Pro emoce není v obchodování místo. Obchodníci si musí být vědomi toho, co se na trhu děje, co jim umožňuje vybrat správné nástroje a strategie. Pamatujte si, že ne všechny tyto nástroje a strategie fungují stejným způsobem ve všech situacích. Některé z nich mohou pro někoho fungovat, ale nemusí stejně fungovat pro vás, proto neexistuje žádná univerzální strategie, která by všem fungovala.

Dobří obchodníci na binární opce by neměli používat strategie jiných obchodníků, nebo za ně dokonce platit, mohou se na ni třeba něco naučit, ale jako ve všem - kopírování není určitě ta nejlepší cesta k dlouhodobému profitu. Sice vám to může nějakou dobu vycházet, ale pokud nerozumíte tomu co obchodujete, je to jen cesta, jak ztratit vložený kapitál. Pokud již obchodujete, tak byste měli mít svůj vlastní plán a před samotným obchodováním se sami naučili analyzovat všechny úhly a současný tržní podkladového aktiva, případně své nápady testovat na demo účtu, jen tak se dostanete mezi 10% úspěšných.

Pozor na davové šílenství

Falešné situace a poplašné zprávy šířené prodávajícími a nakupujícími jsou vzhledem k jejich vlastnímu zájmu na trhu běžné. Nováčci, kteří neznají tyto praktiky, mohou snadno padnout do těchto pastí a čelit tak ztrátám. Způsob, jak se vyhnout podobným problémům, je důkladně analyzovat trh a provádět technickou analýzu u aktiv, které jste si vybrali k obchodování.

Závěr

V porovnání s jinými používanými finančními nástroji je obchodování s binárními opcemi určitě jednodušší. Nicméně, stejně jako jiné opce, potřebujete správnou strategii a nacvičit si obchodování v praxi. Nikdy byste neměli se svými obchody zacházet jako s hazardní hrou – čili je tipovat vývoj na základě ničeho.