Ind — cena

Ind: aktualna cena wynosi 4950 USD za kg (≈ 4428 € · 19 567 zł) — 13,91 % poniżej rocznego maksimum. W ciągu ostatnich 12 miesięcy cena wzrosła o 97,60 %, roczny przedział wynosi od 2480 USD do 5750 USD. Ruch w ciągu 24 godzin jest minimalny (±0,00 %).

4950 USD / kg
≈ 4428 € ≈ 19 567 zł Bez zmian 24h 76 % w zakresie 52-tygodniowym
Redakcja ForexSrovnavac.cz · Dane zaktualizowane:
Ind (INDIUM) cena dziś 4950 USD / kg, ↑ +0.00 % (24h)
eToro
Sponsorowane · eToro

Inwestuj w ETF na surowce już od 50 €

Złoto, ropa i całe sektory surowcowe przez ETF — na jednym koncie, prosto.

✓ ETF bez prowizji ✓ Już od 50 €
Otwórz konto w eToro

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może rosnąć lub spadać. Twój kapitał jest zagrożony.

Wykres: Ind

Interaktywny wykres i 30-dniowy przegląd

7 dni
▲ +1,02 %
+50,00 USD
30 dni
▼ −5,71 %
−300,00 USD
1 rok
▲ +97,60 %
+2445 USD
Zakres 52-tygodniowy
2480 USD76 %5750 USD
$4950
Ind — 2525 USD (28 października 2025) → 4950 USD (3 listopada 2026) Ind (INDIUM) 30-dniowy wykres ceny — USD, EUR, PLN. 2525 USD (28 października 2025) → 4950 USD (3 listopada 2026), +96,04 %. 28 października 2025 — $2525 / kg 3 listopada 2025 — $2505 / kg 9 listopada 2025 — $2505 / kg 15 listopada 2025 — $2505 / kg 21 listopada 2025 — $2505 / kg 27 listopada 2025 — $2505 / kg 3 grudnia 2025 — $2505 / kg 9 grudnia 2025 — $2515 / kg 15 grudnia 2025 — $2550 / kg 21 grudnia 2025 — $2550 / kg 27 grudnia 2025 — $2620 / kg 2 stycznia 2026 — $2825 / kg 8 stycznia 2026 — $3300 / kg 14 stycznia 2026 — $3700 / kg 20 stycznia 2026 — $3600 / kg 26 stycznia 2026 — $3850 / kg 1 lutego 2026 — $4750 / kg 7 lutego 2026 — $4750 / kg 13 lutego 2026 — $4450 / kg 22 lutego 2026 — $4450 / kg 28 lutego 2026 — $4750 / kg 6 marca 2026 — $4750 / kg 12 marca 2026 — $4750 / kg 18 marca 2026 — $4750 / kg 24 marca 2026 — $4350 / kg 30 marca 2026 — $4250 / kg 5 kwietnia 2026 — $4250 / kg 22 kwietnia 2026 — $4250 / kg 30 kwietnia 2026 — $4350 / kg 6 maja 2026 — $4350 / kg 15 maja 2026 — $4750 / kg 21 maja 2026 — $4750 / kg 27 maja 2026 — $4750 / kg 2 czerwca 2026 — $4750 / kg 11 czerwca 2026 — $4750 / kg 17 czerwca 2026 — $4775 / kg 23 czerwca 2026 — $4775 / kg 29 czerwca 2026 — $5300 / kg 5 lipca 2026 — $5450 / kg 11 lipca 2026 — $5650 / kg 17 lipca 2026 — $5750 / kg 23 lipca 2026 — $5500 / kg 29 lipca 2026 — $5500 / kg 4 sierpnia 2026 — $5500 / kg 10 sierpnia 2026 — $5500 / kg 16 sierpnia 2026 — $5500 / kg 22 sierpnia 2026 — $5350 / kg 28 sierpnia 2026 — $5350 / kg 3 września 2026 — $5340 / kg 9 września 2026 — $5300 / kg 15 września 2026 — $5300 / kg 21 września 2026 — $5275 / kg 27 września 2026 — $5250 / kg 3 października 2026 — $5250 / kg 9 października 2026 — $5250 / kg 15 października 2026 — $5250 / kg 21 października 2026 — $4750 / kg 27 października 2026 — $4900 / kg 2 listopada 2026 — $4950 / kg 3 listopada 2026 — $4950 / kg
Ind (INDIUM) 30-dniowy wykres ceny — USD, EUR, PLN: 2525 USD (28 października 2025) → 4950 USD (3 listopada 2026), +96,04 %.
Najedź kursorem lub kliknij, aby wczytać interaktywny wykres

Wykres ceny indu pokazuje, jak cena zmieniała się w czasie. Widok interaktywny pozwala przełączać przedział czasu (od 7 dni do MAX), walutę (USD / EUR / PLN) i nakładać średnie kroczące. Kliknięcie dwóch punktów mierzy procentową zmianę między danymi datami.

Jak ustala się cenę indu?

Co wpływa na cenę indu?

Branża wyświetlaczy odpowiada za prawie 60% popytu na ind. Panele LCD, wyświetlacze OLED, urządzenia z ekranami dotykowymi oraz cienkowarstwowe panele fotowoltaiczne wykorzystują powłoki z tlenku indowo-cynowego (ITO) jako przewodzące, przezroczyste warstwy. Reszta popytu przypada na luty niskotopliwe, półprzewodniki, takie jak fosforek indu oraz arsenek galu i indu, a także specjalistyczne stopy i metale łożyskowe. Cykle sprzedaży laptopów, smartfonów i telewizorów bezpośrednio wpływają na cenę spot indu.

Podaż jest silnie skoncentrowana geograficznie. Według USGS Mineral Commodity Summaries globalna pierwotna produkcja indu wynosi około 800 ton rocznie. Około 50% pochodzi z Chin (około 400 ton), 15% z Korei Południowej (około 120 ton), 10% z Japonii (około 85 ton), a kolejne 5% z Kanady (około 60 ton). Ind odzyskuje się niemal wyłącznie jako produkt uboczny z rud cynku, głównie ze sfalerytu. Pierwotna podaż zależy więc od wykorzystania mocy hut cynku i nie reaguje elastycznie na wyższe ceny indu.

Trzecią cechą strukturalną jest recykling. Około 80% strat materiałowych z targetów do napylania używanych przy nakładaniu powłok ITO wraca do łańcucha rafinacji. Innymi słowy, duża część indu w wewnętrznym obiegu materiałowym produkcji wyświetlaczy krąży w pętli zamkniętej. Notowania referencyjne Fastmarkets MB i Argus Minor Metals zwykle dotyczą sztabek indu o czystości 99,99%.

Jak uzyskać ekspozycję na ind

Ind nie ma centralnego rynku kontraktów terminowych, dlatego bezpośrednie CFD, ETF ani kontrakty futures na ind nie są dostępne u brokerów detalicznych. XTB i eToro nie oferują samodzielnych instrumentów na ind. Ekspozycja jest pośrednia i zwykle obejmuje trzy grupy: akcje dużych producentów cynku, takich jak Glencore, Teck Resources i Korea Zinc, gdzie ind występuje jako produkt uboczny; spółki z sektora wyświetlaczy, takie jak LG Display i Samsung SDI, powiązane z popytem na ITO; oraz portfele spółek wydobywczych związanych z surowcami krytycznymi, w tym Neo Performance Materials i podobne firmy specjalistyczne. Indium Corporation of America jest spółką prywatną i nie jest notowana na giełdzie. Dwaj regulowani brokerzy, u których można uzyskać dostęp do tych akcji i koszyków ETF, to:

30-dniowa historia cen

Wykres i dzienne ceny zamknięcia

Ind (INDIUM) 30-dniowy wykres ceny — USD, EUR, PLN

Pobierz wykres: WebP

Dzienne zamknięcie

9 dni handlowych

DataCena (USD)Cena (EUR)Cena (PLN)Dzienna zmiana
28 paź 2026 4950 USD 4428 € 19 567 zł ▲ +1,02 %
27 paź 2026 4900 USD 4383 € 19 369 zł ▲ +3,70 %
26 paź 2026 4725 USD 4227 € 18 677 zł ▲ +0,53 %
23 paź 2026 4700 USD 4204 € 18 579 zł ▼ −1,05 %
21 paź 2026 4750 USD 4249 € 18 776 zł ▼ −5,94 %
20 paź 2026 5050 USD 4517 € 19 962 zł ▼ −0,98 %
19 paź 2026 5100 USD 4562 € 20 160 zł ▼ −0,97 %
16 paź 2026 5150 USD 4607 € 20 357 zł ▼ −1,90 %
5 paź 2026 5250 USD 4696 € 20 753 zł —

Ind — FAQ

Dlaczego ind nie ma giełdowego rynku kontraktów futures? +
Roczna globalna pierwotna produkcja indu wynosi tylko około 800 ton. To znacznie mniej niż wolumeny handlu miedzią, cynkiem czy nawet cyną. Skala rynku i struktura jego uczestników, głównie dużych odbiorców przemysłowych, producentów wyświetlaczy i hut, nie uzasadniają osobnego kontraktu giełdowego. Wycena opiera się więc na dziennych indeksach wyspecjalizowanych agencji, takich jak Fastmarkets MB, Argus Minor Metals i Asian Metal, podawanych w dolarach amerykańskich za kilogram.
Dlaczego ind jest produktem ubocznym wydobycia cynku? +
W naturze ind niemal zawsze występuje rozpuszczony w sfalerycie, czyli siarczku cynku (ZnS), zwykle w stężeniach 50–200 g/tonę. W praktyce nie ma samodzielnej rudy indu. Huty cynku odzyskują ind z pyłów i żużli oddzielanych podczas przerobu, na końcu łańcucha rafinacji. W rezultacie bazowy poziom pierwotnej podaży indu zależy od globalnej produkcji cynku i wykorzystania mocy hutniczych, a nie od ceny indu.
Czym jest tlenek indowo-cynowy (ITO) i dlaczego ma znaczenie? +
ITO, czyli tlenek indowo-cynowy, to mieszany tlenek indu i cyny, który jest jednocześnie przezroczysty dla światła widzialnego i przewodzi prąd. Takie połączenie rzadko występuje w materiałach nieorganicznych. Powłoki ITO są ważne dla działania wyświetlaczy LCD i OLED, urządzeń z ekranami dotykowymi oraz cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych. Zastosowania ITO odpowiadają za prawie 60% globalnego zużycia indu.
Jak duża jest globalna produkcja indu i kto jest głównym producentem? +
Według USGS Mineral Commodity Summaries roczna globalna pierwotna produkcja indu wynosi około 800 ton. Największym producentem są Chiny, z produkcją około 400 ton, czyli około 50% światowej podaży. Dalej są Korea Południowa z około 120 tonami, czyli 15%, Japonia z około 85 tonami, czyli 10%, oraz Kanada z około 60 tonami, czyli 5%. Ponieważ podaż jest skoncentrowana, chińskie regulacje eksportowe i wykorzystanie mocy hutniczych bezpośrednio wpływają na cenę spot.
Dlaczego ind znajduje się na amerykańskiej liście surowców krytycznych? +
Lista surowców krytycznych USGS obejmuje materiały ważne dla branż strategicznych, takich jak czysta energia, półprzewodniki, technologie wyświetlaczy i obronność, gdy jednocześnie podaż jest skoncentrowana geograficznie, a substytucja technologicznie ograniczona. Ind znajduje się na amerykańskiej liście ze względu na zastosowanie w wyświetlaczach, fotowoltaice i półprzewodnikach oraz silną koncentrację produkcji w Chinach.
Jaki jest poziom recyklingu indu? +
Około 80% strat materiałowych z targetów do napylania używanych w przemysłowych procesach nakładania powłok ITO wraca do łańcucha rafinacji. Duża część indu w wewnętrznym obiegu materiałowym produkcji wyświetlaczy krąży więc w pętli zamkniętej. Ta podaż wtórna pomaga łagodzić wahania produkcji pierwotnej. Notowania Fastmarkets MB i Argus Minor Metals zwykle dotyczą sztabek indu o czystości 99,99%.
Czy inwestorzy mogą kupić ind bezpośrednio przez XTB lub eToro? +
Nie bezpośrednio. Ani XTB, ani eToro nie oferują samodzielnego CFD, ETF ani kontraktu futures na ind, ponieważ ind nie ma rynku giełdowego. Ekspozycję można budować pośrednio przez producentów cynku, takich jak Glencore, Teck Resources i Korea Zinc, producentów wyświetlaczy, takich jak LG Display i Samsung SDI, albo szersze ETF-y na surowce krytyczne i metale ziem rzadkich. Indium Corporation of America jest spółką specjalistyczną, ale pozostaje prywatna i nie jest notowana na giełdzie.
Co oznacza ind „99,99%”? +
Standardowa przemysłowa jakość indu to czystość czterech dziewiątek, czyli 99,99%, określana w angielskim żargonie rynkowym jako „four nines” lub „4N”. Ten poziom czystości stanowi rynkowy punkt odniesienia dla zastosowań w półprzewodnikach i sektorze wyświetlaczy. Dzienne indeksy Fastmarkets MB i Argus Minor Metals również odnoszą się do tej klasy. Wyższe klasy czystości „5N” (99,999%) i „6N” (99,9999%) są używane w specjalistycznej produkcji półprzewodników złożonych i notowane z istotną premią wobec ceny spot dla 4N.

Więcej: metale przemysłowe

6,48 USD ▼ −2,11 %
funt
3029 USD ▼ −2,60 %
tona
3811 USD ▼ −2,14 %
tona
15 279 USD ▼ −1,43 %
tona