Americké akcie - kurzy a grafy

Přehled vývoje cen nejznámějších Amerických akcií v měně USD, zejména společností, které se obchodují na Americké burze. Kurzy Amerických akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny abecedně. Můžete se také podívat na vývoj kurzu indexu Nasdaq / S&P 500, který se skláda z 500 hlavních Amerických akcií obchodovaných na burze v USA.

Jaké jsou nejoblíbenější americké akcie?

Žebříčku nejoblíbenějších amerických akcií dominují technologické společnosti.

Apple, Alphabet, Microsoft a Amazon jsou první čtyři nejoblíbenější akcie ve Spojených státech. První tři jsou nejoblíbenější již více než deset let.

Apple je vedoucí společností v Americe od roku 2012 poté, co předstihl Exxon Mobil jako největší společnost podle tržní kapitalizace. Exxon Mobil byl na vrcholu tohoto seznamu více než čtyři desetiletí.

Amazon se rozrostl a stal se jednou z nejznámějších amerických značek a nyní má hodnotu více než 1 bilion dolarů, čímž překonal Walmart jako největšího amerického maloobchodníka.

Jaké jsou některé z předních indexů v USA?

Dow Jones Industrial Average (DJIA) je nejpopulárnější a nejstarší index v USA. Jedná se o cenově vážený průměr 30 velkých veřejně obchodovaných společností se sídlem v USA.

Index S&P 500 je tržní kapitalizací vážený index 500 akcií vydaných 500 velkými veřejně obchodovanými společnostmi, který pokrývá 75 % amerických akcií.

NASDAQ Composite Index je nespravovaný index složený ze všech kmenových akcií kotovaných na akciovém trhu NASDAQ.

Index Russell 2000 sleduje 2 000 amerických akcií s malou kapitalizací, což představuje asi 98 % investovatelného amerického akciového trhu mimo S&P 500 a Dow Jones Industrial Average.

Jaké jsou přední americké společnosti?

Odpověď není tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát. Spojené státy americké jsou velká země s různorodým obyvatelstvem a kulturami. V USA žije více než 300 milionů lidí různého původu a národností, kteří mluví více než 350 jazyky.

Proto je těžké říci, jaké jsou přední americké společnosti z hlediska národnosti nebo umístění. Například Apple je americká společnost, ale má také pobočky v mnoha dalších zemích po celém světě.

Lze však říci, že některé společnosti mají větší vliv na americkou kulturu a společnost než jiné. To lze vidět na jejich produktech nebo na jejich filantropické práci v komunitách, ve kterých působí nebo v jejich blízkosti.

Jaké jsou ceny a kurzy amerických akcií?

Ve Spojených státech existuje řada veřejně obchodovaných společností, které obchodují s akciemi na akciovém trhu. Nejoblíbenější americké akcie jsou ty, které se obchodují v indexu S&P 500.

S&P 500 je akciový index amerických společností, z nichž mnohé mají své sídlo v USA. Je to jeden z nejsledovanějších indexů na světě a používá se jako benchmark pro další benchmarky po celém světě.Jaké jsou aktuální ceny a nejnovější ceny amerických akcií?

Jak mohu investovat do amerických akcií?

Americký akciový trh je jedním z nejoblíbenějších a nejdostupnějších způsobů investování, ale pro nové investory může být zastrašující.

Prvním krokem je otevření  účtu u brokera, který nabízí nízké poplatky. Poté si budete chtít vybrat, které akcie chcete koupit a kolik akcií každé akcie chcete. Můžete si také vybrat, jaký typ obchodního účtu byste chtěli, stejně jako frekvenci vašich obchodů.

Jakmile je váš účet založen, je čas začít obchodovat! Jedním ze způsobů je online makléřská společnost, jako je XTB, která nabízí skvělé nástroje pro začátečníky i pokročilé obchodníky.

Jak mohu koupit akcie v Americe?

Nákup akcií v Americe je dnes snadný proces. Můžete je koupit prostřednictvím brokera nebo online obchodní platformy.

Pokud chcete nakupovat akcie bez brokera, pak si budete muset otevřít účet u jedné z online obchodních platforem. Budete moci nakupovat a prodávat akcie pomocí platformy a platit provizi , nebo poplatek za nákup a prodej, dnes jsou i brokeři jako XTB, nebo eToro, kde jde akcie nakupovat bez poplatků.


Americké akcie - seznam akcií

Aktuální dnešní kurzy Amerických akcií na burze v USA. Seznam akcií na Americké burze (Hlavní index Nasdaq / S&P 500). Řazeno dle nejvýšší ceny. Po rozklinutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace jednotlivých akcií)

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.