Americké akcie

Seznam amerických akcií:

Amerických akcie na burze v USA s aktuálními cenami jednotlivých firem. Seznam akcií na Americké burze (Hlavní indexy Nasdaq / S&P 500). Společnosti v tabulce jsou řazeny podle tržní kapitalizace. Po rozklinutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde aktuální kurzy, dividendy, vývoj ceny na přehledném grafu a další informace o jednotlivých amerických společnostech. Ceny Amerických akcií v tabulce níže, jsou zpožděny o 15 minut.

🔎 Počet společností: 500+
📊 Akciové indexy: S&P 500, Dow Jones Industrial Average
🔔 Americká Burza: Nasdaq, Nyse, CME
🕒 Otevírací doba: 15:30 - 22:00
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Americké akcie?

Americký akciový trh je jedním z nejoblíbenějších a nejdostupnějších způsobů investování. Prvním krokem je otevření účtu u brokera, který nabízí nízké poplatky. Našli jsme několik možností, kde lze koupit americké akcie i ETF. Mezi nejznámější online brokery, pro investice do amerického akciového trhu patří například XTB nebo eToro, které umožňují nakoupit nebo prodat jednotlivé akcie nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídku USA akcií.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 300+ 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 250+ 5 ANO Přejít na XTB

Žebříčku největších amerických akcií dominují zejména technologické společnosti. Nejlepší americké akcie jsou ty, které se obchodují v indexu S&P 500. Mezi největší a výkonnostně nejlepší Americké akcie patří dlouhodobě společnosti jako Apple, Google, Meta, Nvidia nebo Amazon (blue chips), které jsou zároveň v první desítce žebříčku podle tržní kapitalizace.

Ceny akcií v USA mohou být ovlivněny mnoha faktory, jako jsou výsledky firem, celkový stav trhu, politická a ekonomická situace v USA i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomno riziko a je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit veškerá rizika a možnosti předtím, než se rozhodnete investovat.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.