Americké akcie

Amerických akcie na burze v USA s aktuálními cenami jednotlivých firem. Seznam akcií na Americké burze (Hlavní indexy Nasdaq / S&P 500). Společnosti v tabulce jsou řazeny podle tržní kapitalizace. Po rozklinutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde aktuální kurzy, dividendy, vývoj ceny na přehledném grafu a další informace o jednotlivých amerických společnostech. Ceny Amerických akcií v tabulce níže, jsou zpožděny o 15 minut.

🔎 Počet společností: 500+
📊 Akciové indexy: S&P 500, Dow Jones Industrial Average
🔔 Americká Burza: Nasdaq, Nyse, CME
🕒 Otevírací doba: 15:30 - 22:00
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Americké akcie?

Americký akciový trh je jedním z nejoblíbenějších a nejdostupnějších způsobů investování. Prvním krokem je otevření účtu u brokera, který nabízí nízké poplatky. Našli jsme několik možností, kde lze koupit americké akcie i ETF. Mezi nejznámější online brokery, pro investice do amerického akciového trhu patří například XTB nebo eToro, které umožňují nakoupit nebo prodat jednotlivé akcie nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídku USA akcií.

Broker Počet USA akcií Minimální vklad CZK ETF
etoro logoPřejít na eToro 600+ 1000 Ano
xtb logo Přejít na XTB 400+ 100 Ano

Žebříčku největších amerických akcií dominují zejména technologické společnosti. Nejlepší americké akcie jsou ty, které se obchodují v indexu S&P 500. Mezi největší a výkonnostně nejlepší Americké akcie patří dlouhodobě společnosti jako Apple, Google, Meta, Nvidia nebo Amazon (blue chips), které jsou zároveň v první desítce žebříčku podle tržní kapitalizace.

Ceny akcií v USA mohou být ovlivněny mnoha faktory, jako jsou výsledky firem, celkový stav trhu, politická a ekonomická situace v USA i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomno riziko a je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit veškerá rizika a možnosti předtím, než se rozhodnete investovat.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.