Dividendoví aristokraté - seznam 64 akcií

Dividendoví aristokraté jsou akcie společností, které zvyšují své dividendy 25 a více let po sobě. Tyto společnosti jsou obvykle vyspělé, stabilní a ziskové. Je to proto, že mají dlouhou historii vyplácení dividend akcionářům, což znamená, že taková společnost je schopna po celá léta trvale generovat zisky, jelikož existují již dlouhou dobu, tak se v průběhu času osvědčily jako spolehlivý zdroj příjmů pro akcionáře.

Tyto akcie jsou obvykle považovány za blue-chip akcie, které jsou na trhu již dlouhou dobu, mají stabilní zisky a vyplácejí dividendy. Investice do těchto společností může být dobrým nápadem, protože je o nich známo, že poskytují stabilní příjem, což u jiných akcií není vždy pravidlem. Mezi nejoblíbenější a nejznámější dividendové aristokraty patří například Coca Cola, Procter & Gamble a Johnson & Johnson a další, celkem je aktuálně v žebříčku 64 společností.

Jak mohu investovat do dividendových aristokratů?

  • Investování do jednotlivých akcií dividendových aristokratů může být způsob, jak generovat pasivní příjem z investic. Tyto společnosti bývají stabilnější a spolehlivější a také vyplácejí většinou vyšší dividendy než ostatní akcie. Nicméně i tak je investování do jednotlivých akcií rizikové.

Dividendy jsou formou příjmu, který společnost vyplácí svým akcionářům. Často se vyplácejí čtvrtletně a představují zisk nebo přebytek společnosti. Výpočet dividend je složitý a zahrnuje mnoho faktorů, ale obecná myšlenka spočívá v tom, že se vezme čistý zisk společnosti, odečtou se již vyplacené dividendy a poté se vydělí celkovým počtem akcií v oběhu. Dividendový aristokrat je akcie s více než 25 lety po sobě jdoucích každoročních nárůstů dividend.

  • Dalším způsobem investice do těchto firem, může být ETF - Například ETF Dividend Aristocrats sleduje výkonnost 25 amerických společností, které zvyšovaly své dividendy nejméně 25 let po sobě.

Výhody a nevýhody

Investování do akcií dividendových aristokratů je další způsob, jak si dále diverzifikovat portfolio. Jsou také méně rizikové, než jiné akcie a poskytují stálý tok příjmů. Existuje mnoho důvodů, proč investoři investují do těchto firem. Jedním z nich je, že tyto společnosti jsou obvykle ziskové, stabilní a předvídatelné. Investoři také vědí, že tyto společnosti budou vyplácet čtvrtletní dividendy, což z nich činí spolehlivější investicí, než ostatní akcie.

  • - Jsou méně rizikové než ostatní akcie
  • - Poskytují stálý tok příjmů

Nicméně Investování do jednotlivých akcií je, ale stále riskantní záležitost a nikdo vám nic nemůže zaručit. Akciový Trh je volatilní a existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit ceny akcií a které ani nemusíte vědět. Pokud jste však ochotni podstoupit riziko a máte delší časový horizont, pak pro vás mohou být dividendový aristokraté zajímaví.

Seznam akcií dividendových aristokratů

V tabulce najdete aktuální dnešní kurzy dividendových aristokratů. Řazeno dle nejvyšší ceny. Po rozkliknutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace jednotlivých akcií). Tento seznam se aktualizuje denně

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.