Nové společnosti a jejich akcie na burze v roce 2022

Největší IPO ke sledování v roce 2022. Seznam nadcházejících IPO v roce 2022 – Podívejte se a investujte do nových IPO online a mějte přehled o nových, uzavřených a nadcházejících IPO.

Co je to IPO prvotní veřejná nabídka?

IPO je poprvé, kdy společnost nabízí své akcie veřejnosti.

IPO je zkratka pro Initial Public Offering. Je to poprvé, kdy společnost nabízí své akcie veřejnosti. Proces zveřejnění zahrnuje podání žádosti Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) a poté kótování na burze, jako je NASDAQ nebo NYSE.

Akcie je na druhé straně jednotka vlastnictví v korporaci nebo finanční aktivum, které v ní představuje něčí část.

Prvotní veřejná nabídka je proces, ve kterém společnost poprvé nabízí své akcie veřejnosti. Společnosti vstupují na burzu nebo mají IPO, aby získaly peníze, získaly více investorů a zvýšily hodnotu společnosti.

Hlavním důvodem, proč firmy vstupují na burzu, je získat peníze. Toho lze dosáhnout prodejem akcií společnosti široké veřejnosti a poté může společnost tyto peníze použít k libovolnému účelu, který chce. Dalším důvodem, proč společnosti vstupují na burzu, je ten, že chtějí více investorů. Pokud má společnost hodně investorů, pak existuje více lidí, kteří se zajímají o to, co se s nimi děje, a proto je pravděpodobnější, že zůstanou v podnikání, když jde do tuhého. A konečně, dalším důvodem, proč společnosti vstupují na burzu, je to, že chtějí, aby se jejich hodnota zvýšila. Pokud akcie společnosti stojí hodně, znamená to, že si lidé myslí, že její vyhlídky na budoucí růst jsou dobré, a tak

IPO obvykle používají společnosti k získání peněz a lze je použít jako způsob, jak zvýšit jejich viditelnost. Investorům také poskytuje příležitost koupit akcie společnosti.

Jak fungují IPO ve Spojených státech?

Primárním způsobem, jak společnosti získat peníze, jsou IPO.

IPO nepředstavují pro společnosti jen způsob, jak získat kapitál, nabízejí veřejnosti příležitost investovat do společnosti.

US Securities and Exchange Commission (SEC) je jedním z regulátorů, kteří dohlížejí na IPO ve Spojených státech.

Existují dva typy IPO: přímé a upisované. K přímým IPO dochází, když společnost prodává akcie přímo investorům, aniž by procházela investiční bankou nebo makléřem-dealerem jako zprostředkovatelem, zatímco upsaná IPO nastává, když společnost prošla tímto procesem zprostředkování s investiční bankou nebo makléřem-dealerem, který poté nabízí tyto akcie k prodeji jménem společnosti.

Kdy musí společnost vstoupit na burzu?

Když společnost potřebuje získat více kapitálu a nemůže to udělat soukromými prostředky, musí vstoupit na burzu. Mohou to udělat vydáním akcií společnosti. Akcie lze nakupovat a prodávat na burze, jako je NASDAQ nebo New York Stock Exchange.

Hlavním důvodem vstupu na burzu je, aby společnost měla přístup ke kapitálu. To se obvykle provádí vydáváním akcií a jejich prodejem na burze, jako je NASDAQ nebo New York Stock Exchange.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.