Zlato

Cena Zlata

Aktuální graf a vývoj ceny Zlata.

Zlato » cena

Zlato dnes:
Klouzavé průměry:
Jak obchodovat: Nemáte dostatečný kapitál pro koupení Zlata? Víte, že můžete obchodovat CFDs na komodity na finační páku až 1:20 i s malým kapitálem od 10 USD a výdělávat tak na pohybu kurzu Zlata. Pomocí CFDs můžete spekulovat i na pokles ceny. Dozvědět se více co je to finanční páka. Nebo se rovnou podívete na srovnání komoditních CFDs brokerů v ČR
Kde obchodovat:

Obchoduj Forex & akcie nebo ETF 
U 76 % retailových účtů došlo ke vzniku ztráty.

Sektor: Komodity

ZLATO » Graf, vývoj ceny a technická analýza


Vysvětlivka: Využítí technické analýzy nám může upřesnit budoucí vývoj směru ceny Zlata. Tento nástroj slouží především k hrubému odhadu vývoje směru a růstu této komodity, skládá se z 24 indikátorů technické analýzy. Jedná se tedy o pokročilý nástroj, který zobrazuje hodnocení (rating BUY nebo SELL) na základě technických ukazatelů. Hodnocení jsou zobrazena v reálném čase a to na škále od 1 minuty až po 1 měsíc.
Upozorňujeme: že tento nástroj umožňuje pouze hrubý a orientační odhad predikce vývoje směru ceny zlata, rozhodně nedoporučujeme obchodovat, nebo nakupovat komodity, podle tohoto nástroje, jelikož cena a vývoj komodit je ovlivněna dalšími mnoha faktory například fundamentálními zprávami z celého světa, geopolitickými událostmi a dalšími riziky, které nikdo nemůže předikovat dopředu a které tento nástroj pochopitelně nezahrňuje ve svém hodnocení vývoje směru pohybu ceny komodit.
Podívejte se Jak funguje technická analýza


Cena Zlata je zobrazena v USD (americké dolary). Najdete zde vývoje ceny Zlata na burze za několik měsícu až let. Jednotlivé "svíčky" (candlesticks) na grafu, označují aktuální cenu Zlata na danné burze. Denní svíčka označuje minimální a maximální kurz zlata za dnešní den. Vývoj kurzu si můžete prohlédnout na 5 minutových grafech, až po roční grafy.

Obchodování se zlatem

Obchodování se zlatem má dlouhou historii, která sahá až do starověku, kdy bylo zlato poprvé použito jako platidlo; zlato bylo v historii považováno za symbol moci, bohatství a síly. Přibližně 65 % zlata na světě bylo vytěženo od roku 1950 a od té doby je zlato založeno na směně a nadále ovlivňuje světové finanční trhy dnes a bude i v budoucnosti.

Cena zlata se vztahuje k jeho ceně za unci v USD a měří se v trojských uncích; Online obchodování se zlatem dává obchodníkům možnost prodávat zlato nakrátko a těžit z klesajícího trhu. Obchodování s futures na zlato dnes umožňuje investovat s malým kapitálem, protože brokeři nabízejí k obchodování finanční páku. Obchodníci při obchodování se zlatem využít vysoké likvidity, obchodovat lze 5 dní v týdnu.

Na druhou stranu má investování do zlata také určitá rizika.

Burzovní rizika se týkají burz, na kterých se obchoduje se zlatem a futures, a nikoli měnových rizik. New York Mercantile Exchange a Tokyo Commodity Exchange jsou dvě hlavní burzy s futures na zlato, obchodování na těchto burzách a všech ostatních burzách podléhá jejich regulacím a mohou záměrně nebo náhodně podporovat výsledky trhu změnou svých pravidel obchodování.

Politické riziko obchodování se zlatem znamená, že vláda může změnit předpisy a zákony, které mohou poškodit investice do zlata. Nabídka a poptávka mohou být ovlivněny, pokud dojde k vládním zásahům v kraji investora nebo v jiné zemi.

Podvody se zlatem se také řadí do kategorie rizik, vyloženě podvody, zkreslování a manipulace s trhem oblast podvodů, kterých si musí být každý obchodník vědom, a proto je musí umět předvídat a vyhnout se jim.

Signál k nákupu zlata

Existuje mnoho nesporných důvodů proč bude cena zlata nadále stoupat. Ale důvod číslo jedna, proč bude býčí trh se zlatem pokračovat je uplatňování pravidla, které je většině lidí neznámé. Přitom toto pravidlo je tak jednoduché, že ho hravě pochopí i žák základní školy. Chcete znát tajemství ... Existuje mnoho důvodů, proč si lidé myslí, že cena zlata bude nadále růst. Mezi hlavní argumenty můžeme zařadit zejména:

Všechny tyto fakta jsou pravdivé a nemohou být zpochybněny. A budou mít vliv na cenu zlata. Ale pro důvod číslo jedna, proč bude býčí trh ze zlatem nadále růst, existuje jednoduché pravidlo. Přesto jen velmi málo lidí o tomto pravidle ví...

Investice do zlata je bezpečnou investicí pro obchodníka s nízkým prahem rizika, protože je často označována za jednu z nejbezpečnějších investičních možností v těžkých ekonomických chvílích.

Riziko zlata spočívá v tom, že zlaté pruty a mince vystavují investora riziku ztráty a krádeže. Přeprava zlata a pojištění se počítají jako dodatečné náklady spojené se zmírněním tohoto rizika.

Co jsou reálné úrokové sazby?

Je to úroková sazba, která byla upravena tak, aby byl odstraněn vliv inflace. Pak dostáváme skutečný výnos pro věřitele.

RUS investice se vypočítá jako částka, o kterou je nominální úroková sazba vyšší než míra inflace.

Jinými slovy, pokud jste získali 3% úrok z termínovaného vkladu a inflace je 5%, reálná míra výnosu z vašich peněz je záporná (- 2%). Právě jste přišli o peníze, pokud jde o kupní sílu.

Co se děje v současnosti?

Problémem je, že výnosy z termínovaných vkladů se pohybují kolem 3%. Oficiální inflace, kterou udává vláda je kolem 4%, skutečná je však mnohem vyšší. Investice do dluhopisů je doménou bonitnejších investorů. Přestože se najdou i emise s nominální hodnotou 1000 EUR, pro poplatky je efektivnější investovat alespoň 10.000 EUR. Výnosy konkurují klasickému bankovnímu spoření. Emise státních dluhopisů pro veřejnost se zatím neujala. Faktem je, že reálná úroková míra je záporná.

A co inteligentní investor?

Může pouze konstatovat, že pokud dluhopisový trh nemá pozitivní výnos, není důvod vlastnit dluhopisy. Ten jisti investor ví, že vlastnit zlato v časech negativních výnosů může být velmi ziskové.

V roce 1970 během podobné situace jako je dnes, cena zlata vzrostla na více než 1832%, zatím, co inflace vzrostla na 105%. Od roku 2001 zlato narostlo na 560%, zatímco inflace vzrostla o 30%.

Opak je také pravdou: Když reálné úrokové sazby jsou pozitivní, jak byly roky 1982 - 2000, prodej zlata se nacházel na pozici medvědího trhu.

Co bude dál?

Jak jsme zjistili, je dlouhodobá cena zlata určována reálnými úrokovými sazbami. Americká centrální banka (FED) oznámila, že ceny dluhopisů bude nejméně do poloviny roku 2015 držet "nízko". Tištění dalších peněz zvýší inflaci. To donutí FED zvednout výnosy z dluhopisů. Ale to nic nezmění na skutečnosti, že reálné úrokové sazby se v podstatě nezmění.

Jak investovat do zlata?

Akcie, podílové fondy, možná dluhopisy, opce nebo certifikáty – to jsou nástroje, se kterými má zkušenost většina investorů. Málokdo ale ví, že i drobný investor může obchodovat se zlatem, stříbrem, mědí nebo dokonce platinou!

Nemusíte provozovat zlatnictví nebo být manažer investičního fondu! Už s kapitálem od několika tisíc korun se může každý investor zúčastnit atraktivních burzovních obchodů se zlatem a dalšími kovy.

Pokud máte obavy z inflace, můžete investovat do bezpečného přístavu v podobě zlata. Pokud si myslíte, že je zlato předražené, můžete investovat na jeho pokles

Futures na zlato a další kovy
Bohaté příležitosti Obchodování s CFD na kovy mohou nabídnout široké možnosti diverzifikace portfolia a potenciální profit.
Možnost spekulace na vzestup i pokles kurzu CFDs na kovy umožňují spekulovat na vzestup i pokles cen. To znamená, že můžete profitovat jak při růstu, tak při poklesu cen kovů.
Online obchodování téměř 24 hod denně Online obchodování s CFD na kovy je dostupné téměř nepřetržitě, což umožňuje investorům obchodovat po celou dobu, dokonce i mimo tradiční obchodní hodiny.
Vysoký pákový efekt CFD obchodování může být prováděno s vysokým pákovým efektem, což znamená, že obchodník může využít i malý kapitálový vklad, ale může ovládat větší obchodní pozici. To může zvýšit potenciální zisky, ale také ztráty.

Prostřednictvím futures na zlato lze investovat jak na vzestup tak i na pokles kurzu nejdůležitějšího kovu vůbec. Díky obchodování na margin přitom může investor s relativně malým kapitálem kontrolovat „balík“ zlata o několikanásobně větší hodnotě (finanční páka) a profitovat tak i na malých výkyvech ceny.

Futures kontrakt na zlato je dohoda dvou stran o nákupu/prodeji standardizovaného množství zlata v předem specifikované kvalitě za danou cenu k danému budoucímu datu.

Obchodování s futures kontrakty je vysoce transparentní a regulované. S futures se obchoduje na burze, kde dochází ke střetu nabídky a poptávky a cena se tak utváří pod vlivem tržních sil. U futures nikdy nepodstupujete riziko úpadku protistrany, protože vypořádání závazků garantuje clearingové centrum burzy. Obrovská likvidita pak de facto znemožňuje jakoukoliv manipulaci kurzem ze strany jednoho subjektu.

ZLATO » Historické ceny