Cena Zlata

Cena Zlata

Aktuální graf a vývoj ceny Zlata.

Cena zlata - Aktuální graf a vývoj ceny k Dolaru


Cena Zlata online. Kurz Zlata v Dolarech. Cena Zlata je zobrazena jménem konkrétní burzy, tj. USD (americké dolary). Najdete zde vývoj cen Zlata z období cca posledních 8 let. Jednotlivé "svíčky" (candlesticks) označují aktuální cenu za jednu unci Zlata. Stopka označuje minimální a maximální kurz. Vývoj kurzu si můžete prohlédnout na 5 minutových grafech, až po roční grafy.

Jak investovat do zlata?

Akcie, podílové fondy, možná dluhopisy, opce nebo certifikáty – to jsou nástroje, se kterými má zkušenost většina investorů. Málokdo ale ví, že i drobný investor může obchodovat se zlatem, stříbrem, mědí nebo dokonce platinou!

Nemusíte provozovat zlatnictví nebo být manažer investičního fondu! Už s kapitálem od několika tisíc korun se může každý investor zúčastnit atraktivních burzovních obchodů se zlatem a dalšími kovy.

Pokud máte obavy z inflace, můžete investovat do bezpečného přístavu v podobě zlata. Pokud si myslíte, že je zlato předražené, můžete investovat na jeho pokles

---- futures na zlato a další kovy ----

---- bohaté investiční příležitosti ----

---- možnost vydělávat na vzestupu i poklesu kurzu ----

---- elektronické obchodování téměř 24 hod denně ----

---- vysoký pákový efekt ----

Prostřednictvím futures na zlato lze investovat jak na vzestup tak i na pokles kurzu nejdůležitějšího kovu vůbec. Díky obchodování na margin přitom může investor s relativně malým kapitálem kontrolovat „balík“ zlata o několikanásobně větší hodnotě (finanční páka) a profitovat tak i na malých výkyvech ceny.

Futures kontrakt na zlato je dohoda dvou stran o nákupu/prodeji standardizovaného množství zlata v předem specifikované kvalitě za danou cenu k danému budoucímu datu.

Obchodování s futures kontrakty je vysoce transparentní a regulované. S futures se obchoduje na burze, kde dochází ke střetu nabídky a poptávky a cena se tak utváří pod vlivem tržních sil. U futures nikdy nepodstupujete riziko úpadku protistrany, protože vypořádání závazků garantuje clearingové centrum burzy. Obrovská likvidita pak de facto znemožňuje jakoukoliv manipulaci kurzem ze strany jednoho subjektu.