Jak vydělat peníze na internetu?

Od dob rozkvětu internetu si snad každý z nás někdy položil otázku, jak asi vydělat peníze na internetu, rychle a bez nějakého velkého rizika. Odpověď na tuto otázku, stejně jako peníze, které chceme vydělat, většinou hledáme na internetu na různých portálech. Informace jsou však často kusé a naši zvídavou mysl, tak neuspokojí.

Což je dobře, protože pokud chceme jít do něčeho nového, nemůžeme se do toho vrhat zcela bezhlavě a bez informací, proto se pokusíme sepsat konkrétní příklady možností jak vydělat peníze na internetu bez velkých investic a časové náročnosti.

Výdělku na internetu je celá řada

Popravdě řečeno, existuje množství možností, jak na internetu vydělat. Tyto způsoby bychom stejně jako jiné způsoby vydělávání a investování mohli rozdělovat na rizikové a ty bez rizika, způsoby přinášející rychlý či naopak pomalý výdělek a hlavně způsoby bezpečné a podvodné. Ony se ale tyto způsoby výdělku peněz na internetu neliší pouze objektivními hledisky, ale také našimi subjektivními možnostmi a schopnostmi. Některé ze způsobů totiž vyžadují znalosti a hlavně hodně úsilí a práce. Naopak jiné způsoby nevyžadují skoro žádné úsilí.

V našem článku se proto podíváme na co nejširší škálu možností a způsobů, jak na internetu vydělávat peníze, nebo získat nějakou občasnou práci, která by vám mohla zajistit pasivní příjem, počínaje klasickým klikáním a e-maily, přes založení vlastního webu a konče hraním her v online kasinech.

1. Výdělek na internetu pomocí tvorby webových stránek

Další možností, jak vydělávat na internetu, je využívání vlastních webových stránek. Využít samozřejmě můžete svoje stávající stránky, či si za tímto účelem založit stránky nové. Vždy je samozřejmě lepší mít nějakou tu návštěvnost, a čím víc lidí na váš web chodí, tím lépe pro vás. Nezáleží však jen na množství návštěvníků, ale také na jejich věku, pohlaví a mnohých dalších aspektech.

Výdělek pomocí webových stránek

tento rychlý výdělek je samozřejmě založen na umístění reklamy, tedy pokud nevlastníte e-shop. Reklamu, která by byla umístěná na váš web, si samozřejmě můžete shánět mnohými způsoby. Asi nejtěžší způsob je shánět si inzerenty sám, pak jde v podstatě o běžné obchodování a hledání někoho, kdo by měl zájem u vás inzerovat. Existují však i jednodušší způsoby, jak si sehnat inzerenty.

Nejjednodušším způsobem je systém Google AdSense. U něj vám stačí umístit si na svých stránkách skript, který bude automaticky vyhledávat a zobrazovat relevantní reklamy. Jak již bylo řečeno, Google AdSense funguje automaticky, sám tedy analyzuje obsah vašich stránek a podle své vlastní analýzy zobrazuje reklamy partnerů.

Jak to funguje?

Jako každá reklama vydělává i reklama umístěná na webu přes prokliky. Za každý proklik můžete vydělat zhruba několik centů. Jak již bylo řečeno na začátek, je potřeba, abyste měli co největší návštěvnost. Jde o přímou úměru: čím více návštěvníků, tím více prokliků a tím více peněz.

Úkolem člověka, který vydělává skrze reklamu s Google AdSense, je zajištění co největší návštěvnosti. Tu si zajistíte psaním kvalitních článků na žádaná témata a propagováním vašich stránek. Pozor byste si tedy měli dát za prvé na obsah stránek a za druhé na vlastní prokliky. Pravidlo totiž zní: „Nikdy neklikejte na vlastní reklamu.“ Pokud to uděláte, bude vám u Google AdSense zrušen účet. Nechcete-li, aby vám byl účet zrušen, pak rychle informujte Google o svém překliknutí a omluvte se. K získání návštěvníků nesmíte využívat Googlem zakázané PPC systémy.

Využívat můžete i jiné systémy, například Etarget AdFox či TheAdNetwork.

2. P2P půjčky

V čechách tento typ půjčování a investování peněz zatím není velmi rozšířený. Může za to skutečnost, že se systém rozvíjel v Británii (ZOPA - vůbec první platforma pro P2P půjčování), a postupně si ho oblíbili v Americe (společnosti PROSPER a Lending CLUB). Později se rozšířil i do zbytku Evropy. Jednotlivé společnosti původně odmítali poskytovat finance nebo možnost investiční spolupráce zahraničním klientům. Některé ze společností se tohoto omezení drží až do dnešní doby. Záleží však na individuálním posouzení, protože pokud oslovíte společnost a prokážete se několika miliony euro na účtu, s jistotou Vás jako přínosného investora neodmítnou.

P2P půjčky jsou unikátní v tom, že analytici každému žadateli o úvěr přiřadí hodnocení a ratingovou skupinu podle ověření finanční bonity a schopnosti splácet úvěr. Právě na základě ratingové skupiny a rizikové třídy se liší úvěrové podmínky pro žadatele, přičemž nejlepší ratingy mají průměrný úrok 7 až 8 procent, zatímco rizikovější žadatelé od 15 do 20 procent. Takové podmínky platí pro bezúčelové půjčky. {/section}}

3. Nejjednodušší výdělek - Klikání v klikačkách (PTC)

Klikání je snad nejznámější způsob, jak vydělávat peníze na internetu, s prací se to moc srovnávat nedá, jde spíše o příležitostnou činnost. A stejně tak, jak jde o nejznámější způsob, tak jde také o jeden z nejméně úspěšných způsobů. Ptáte se, jak že se pomocí klikání vydělává? Je to jednoduché, jde o reklamní systémy, přes které získáváte peníze za klikání na reklamní sdělení. Inzerenti samozřejmě stojí o návštěvu lidí, kteří u nich sice nic neutratí, ale aspoň kliknou na jejich reklamu.

Jak začít pracovat?

Stačí se jen registrovat a společnosti vám budou posílat svoje reklamní sdělení, na které vy pak jenom kliknete. Je to věru jednoduché, že? Ale jako vždy to má svoje „ale“. Za prvé, reklamních sdělení nikdy nebudete dostávat dostatečné množství tak, abyste si mohli vydělat. Za druhé, abyste si vydělali, muselo by vám přijít takových sdělení tisíce a vy byste nemohli dělat nic jiného než dny i noci klikat a klikat. A za třetí, vás společně s reklamními sděleními pro klikání bude chodit i množství reklamních e-mailů, protože jste se na reklamní systém zaregistrovali a dali k zasílání těchto „spamů“ svolení.

Kolik vydělám peněz?

Teď však pojďme na to hlavní, tedy na zisk, který budete z klikání mít. Co se týče časové náročnosti a nutných znalostí, nebude vás klikání nic stát. Na druhou stranu dostat za kliknutí pouhých 10 halířů, je zanedbatelná, až přehlédnutelná částka. Dejme tomu, že byste za měsíc dostali tak 20 reklamních sdělené. To znamená, že byste si vydělali skvělé 2 koruny, 2 koruny za měsíc. Na druhou stranu vám takových 20 reklamních sdělení zabere pouhé dvě hodiny času a vydělat v přepočtu 1 korunu na hodinu, to se přeci vyplatí, že?

Vaše vydělané peníze navíc uvidíte, až ve chvíli, kdy dosáhnete výdělku 100 korun. Podle výše uvedeného příkladu to znamená, že za pět let tvrdé práce v podobě klikání získáte svoje vydělané peníze.

Práce, výdělek pomocí Klikání:

Princip: - Klikání na reklamní sdělení inzerentů v reklamním systému. Výdělek: - 10 - 20 haléřů za jedno reklamní sdělení, zhruba 2 - 4 Kč/1 měsíc Strávený Čas: - 4 - 5 hodin/1 měsíc Vyplacení výdělku: - S výdělkem od 100 Kč

4. Vydělávání na internetu skrze placené e-maily

Dalším podobným výdělkem jako klikání je vydělávání pomocí e-mailů. Opět vám bude stačit pouhé zaregistrování se do reklamního systému, od kterého budete každý den dostávat reklamní e-maily, které vám budou chodit do vaší e-mailové schránky. Zde je právě jeden z podstatných rozdílů mezi klikáním a e-maily, neboť v rámci klikání si, zdali v daný den nepřibyl nový inzerent, zjišťujete přímo v reklamním systému.

Výhody a nevýhody výdělku pomocí klikání

Další rozdíl spočívá v tom, že nemusíte na nic klikat. Inzerent vám prostě pošle reklamní e-mail, vy ho otevřete a tím si vyděláte několik desítek haléřů. Průměrný měsíční výdělek pak činí zhruba 5 Kč za měsíc, což není tak špatné, když u toho nemusíte pracovat.

Na druhou stranu mají i e-maily svoje nevýhody. Tak zaprvé, sice nemusíte pracovat, ale i otevírání mailů vám zabere tak 1 hodinu času měsíčně. Přiznejme si, že po výdělku 5 Kč za 1 hodinu „práce či ztraceného času“ nikdo netouží. Navíc stejně jako u klikání jste se zaregistrovali do reklamního systému, takže jste dali svolení se zasíláním tisíců reklamních spamů, které však nepatří do té výdělečné části vašich e-mailů. V konečném důsledku v tom pravděpodobně budete mít docela zmatek.

Práce, výdělek pomocí placených emailů:

Princip: Klikání na reklamní e-maily inzerentů ve vaší e-mailové schránce Výdělek: 5 Kč/1 měsíc Čas: 1 hodiny/1 měsíc Vyplacení: S výdělkem 200 Kč

Kombinace e-mailů a klikání

O stupeň propracovanějším systémem je kombinace e-mailů a klikaní. Vše probíhá stejně. To znamená, že se zaregistrujete v reklamním systému, ze kterého vám budou následně chodit maily jako u výše uvedeného způsobu výdělku pomocí e-mailů. Vy tedy dostanete klasicky peníze za přijetí tohoto mailu. Když však mail otevřete, najdete v něm i odkaz, který spadá do způsobu vydělávání pomocí klikání.

V okamžiku, kdy na odkaz kliknete, dostanete svých 10 haléřů za kliknutí. Takže si můžete vydělat i dvojnásobně více, než u pouhého klikání či pouhých mailů.

5. Nabízení produktů a služeb po internetu

Další možností výdělku na internetu je nabízení špičkových produktů a služeb mimo vlastní e-shop. To znamená, že nemusíte mít vlastí e-shop, abyste mohli vydělávat nabízením zboží. Existuje totiž řádka mezinárodních společností, od kterých zdarma získáte vlastní internetové stránky. Stačí vaší mateřské společnosti zaplatit vstupní poplatek a ona vám skrze „darované stránky“ umožní prodávat její služby a produkty. Prodávat můžete v podstatě cokoli, neboť tyto služby nabízejí společnosti prodávající jak kosmetiku, tak i komunikační systémy.

Co je vaše hlavní práce?

Vy v podstatě investujete jen výše uvedený vstupní poplatek, který se pohybuje v řádu tisíců, někdy až deseti tisíců. Na druhou stranu peníze nebudete získávat jen z provizního systému a prodeje zboží, které je špičkové a často velmi populární. S nadnárodní společností budete mít možnost přijímat do systému i nové členy. Vznikne v podstatě letadlo či pyramida, kdy získáte část peněz z jejich vstupního poplatku a z jejich prodejů budete získávat provizi.

6.Vydělek prostřednictvím hraní online her

Na internetu můžete vydělávat i prostřednictvím hraní her. Na hraní her a vydělávání hraním online her však existují různé názory. Někteří říkají, že bychom s online hraním neměli ani začínat, neboť jde o velmi rizikový způsob vydělávání peněz na internetu. Jiní naopak říkají, že jde o zaručený způsob, jak si na internetu vydělat velké množství peněz. Pokud se nad tím zamyslíme a vytáhneme z obou názorů podstatné informace, pak musíme zkonstatovat, že jsou oba částečně pravdivé.

Ti, co říkají, že hraním bychom si vydělávat neměli, zastávají názor, že většinou jsou online hry podvodem. Odpůrci vydělávání hraním online her říkají, že žádný systém, který by zajistil dlouhodobý výdělek, nemůže fungovat. Také bychom měli pamatovat, že při častých výhrách se hra obrátí a začne vyhrávat kasino.

Sportovní sázení u sázkových kanceláří

První možností, jak vydělat hraním, je sportovní sázení. K sázení však potřebujete peníze na počáteční vklad. Dále je nutností vlastnictví bankovního účtu s internetbankingem.

Existuje i tzv. bezrizikové sázení, kde kromě peněz na počáteční vklad potřebujete i peníze na pojistný vklad. Principem bezrizikového sázení je vsadit si na vašeho favorita, a pak udělat pojistnou sázku na soupeře. Když vyhraje váš favorit, získáte čistý zisk. Když vyhraje soupeř, získáte zpět svoje investice.

Online kasina a ruleta

Hrát můžete i v online kasinech, skrze která získáte kolem 200 až 400 dolarů (4 800 – 10 600 Kč). Na kasina bychom se však neměli zcela upínat, neboť jak bylo napsáno výše, systém zisku nemůže dlouhodobě fungovat. Ke svému vkladu u většiny kasin získáte i vstupní bonus ve výši 100 dolarů, který však získáte, až vklad několikrát protočíte.

Hraní rulety

Při hraní rulety se zaměřujte na hraní francouzské nebo evropské rulety. U americké rulety máte menší pravděpodobnost výhry. Potřebovat budete přístup k internetu a samozřejmě i vstupní vklad, ke kterému získáte 100% bonus. Existuje množství hracích systémů, jak pro menší, střední (Martingale, Labouchere, Oskar´s Grind, Paroli, Fibonacci) i větší kapitály (Bondovská sázka).

Určitě se vyhněte všem systémům, které vám zaručují výhry. V takových případech se očividně jedná o podvodníka, který z vás vytáhne vklad či další sázky, ale vy nikdy nevyhrajete.

Hraní pokeru online

Na internetu si můžete vydělávat i hraním pokeru online.

7. MLM - Přeprodej infoproduktů, seminářu a brožur

Chcete-li se zaručeně naučit vydělávat na internetu, můžete si pořídit některou z rozsáhlých publikací, které množství odborníků nabízí na internetu. Včetně knihy si můžete objednat i CD s brožurkou. Samozřejmě vás oboje bude něco stát, na druhou stranu se dozvíte mnoho informací o tom, jak vydělávat na internetu. Mezi tyto rady patří i rada, že vámi zakoupenou publikaci můžete CS nakopírovat na další CD, a to pak prodat za stejnou sumu, za kterou jste koupili vy svoji publikaci. Prodáte-li jednou, vrátí se vám investice. Prodáte-li dvakrát, vyděláte. A o tom to celé je.

Každý z nás by si měl hlavně zapamatovat, že štěstí přeje připraveným, ale risk je zisk. Stejně tak se říká, že žádný učený z nebe nespadl. Z toho vyplývá, že je dobré si tyto informace nastudovat.

Pokud chcete na internetu skutečně vydělávat, pak to musíte risknout a jít do toho. Zároveň si však pamatujte, že pokud se vám poprvé nezadaří, pak neklesejte na mysli.