Obchodování o víkendu

V tomto článku se pokusíme odpovědět na otázku, zda se dají binární opce obchodovat i o víkendu? Stručně řečeno, obchodování o víkendu je možné, ovšem z mnoha důvodů je nevýhodné! Binární opce, jak jistě víte nabízejí mnoho výhod a jsou používané všemi typy obchodníků od velmi zkušených až po začátečníky. A pro někoho může být jedna z výhod ta, že s nimi lze obchodovat i během víkendu. Nicméně ne všechny binární opce jsou dostupné mimo tržní otvírací dobu a obchodování v tuto dobu je náchylnější z důvodu nedostatku relevantních ukazatelů.

Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.

Akcie bez poplatku
79% CFDs účtů je ztrátových

Jak je možné obchodovat binární opce během víkendu?

Binární opce přitahují zvyšující se počet jednotlivých investorů po celém světě. Nicméně většina individuálních obchodníků má běžné zaměstnání, které jim často zabere hodně času a mnoho z nich má pouze pár hodin týdně, které mohou věnovat obchodování, zejména se jedná o večery a víkendy. Pro tyto obchodníky existuje mnoho brokerů, kteří nabízejí možnost obchodovat binární opce na všech trzích, kdykoliv mimo otevírací doby tradičních trhů, jakož i v noci nebo během víkendu.

Avšak není opravdu možné obchodovat všechny typy binárních opcí během víkendu a po většinu času jsou nabízeny pouze specifické opce. Ty většinou zahrnují One Touch, No Touch a občas Zone/Range opce. V poslední době se však někteří brokeři, jako například TopOption, rozhodli nabízet tradiční opce, jako jsou High/Low.

Obchodování o víkendu

Je výhodné obchodovat binární opce během víkendu?

Zajímáte-li se o binární opce, tak jistě budete vědět, že nejlepší způsob předpovědi růstu nebo poklesu cen aktiv, je sledování různých událostí a tržních ukazatelů, které přímo nebo nepřímo ovlivňují trhy. Z tohoto důvodu je obchodování binárních opcí během víkendu choulostivou a riskantní aktivitou. Protože zatímco jsou trhy technicky uzavřené, tak lze zaznamenat pouze několik ukazatelů a to zejména v podobě politických událostí. Žádné důležité ekonomické události nejsou během soboty a neděle zveřejňovány.

To je také důvod, proč výnosy na binárních opcích, mohou během víkendu rychle dosáhnout rekordních hodnot. Běžné opce během týdenního vzestupu nebo poklesu mohou vynést zisky od 70 do 90%, zatímco během víkendu se může jednat o výnosy až 500%. Je proto důležité, nenechat se lehce zlákat a být si vědomi toho, že takto velké zisky s sebou nesou i velmi vysoké riziko.

Pár tipů k obchodování o víkendu

Některým obchodníkům se podaří o víkendech dosáhnout značných zisků, ale vyžaduje to určitou obětavost a obzvláště pak pečlivou přípravu. Než začnete, tak byste si měli poznamenat události, které se mohou uskutečnit během víkendu nebo i před koncem týdne. Některá důležitá zasedání se někdy mohou uskutečnit v sobotu nebo v neděli a tím pádem ovlivní ceny aktiv, ale děje se to celkem zřídka i proto, že k takových událostem většinou dochází nečekaně a proto na ně nemůžete reagovat.

V případě, kdy by žádná událost tohoto typu neumožnila efektivní obchodování binárních opcí, tak se jedna z mála věcí, podle které můžete obchodovat je technická analýza grafu, kde můžete rozpoznat různé pohyby v trendu, založené například na support a resistance úrovních.

Samozřejmě, se zvyšující se ziskovostí si dávejte pozor, abyste neinvestovali moc vysoké částky peněz - obchodování o víkendu můžete spíše pojmout k otestování různých strategií, nebo k otestování technické analýzy, než k nějakým velkým obchodům. Obchodování o víkendu se tedy dle našeho názoru nevyplatí, jelikož je zde více rizik, než nějakých zásadních přínosů pro obchodníka.