Co jsou to FAANG akcie: Technologičtí giganti

„FAANG“ je zkratka, která představuje skupinu pěti vysoce výkonných technologických a internetových společností kótovaných na akciovém trhu: Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Alphabet/Google. Termín byl vytvořen pro označení těchto společností jako kolektivního subjektu kvůli jejich významnému vlivu na akciový trh a globální ekonomiku.  Právě těchto 5 společností zajistilo významnou měrou zvyšování hodnoty indexu S&P 500.

Které akcie patří pod zkratku FAANG?

Jak už bylo řečeno, pod značku FAANG patří 5 technologických společností mezi které patří FacebookAmazonAppleNetflix a Google. Kromě toho, těchto pět akcií FAANG patří zároveň mezi největší společnosti na světě.

  1. Facebook (nyní Meta Platforms, Inc.) je společnost známá díky své platformě pro sociální sítě Facebook a dalším akvizicím, jako jsou Instagram a WhatsApp.
  2. Apple je technologická společnost, která navrhuje, vyrábí a prodává spotřební elektroniku, počítačový hardware, software a služby. Je známá především díky produktům, jako je iPhone, iPad, počítače Mac a různé softwarové aplikace.
  3. Amazon se zabývá se elektronickým obchodem a technologiemi, včetně elektronického obchodu, cloud computingu, digitálního streamingu a umělé inteligence.
  4. Netflix je mediální streamovací společnost, která prostřednictvím své platformy založené na předplatném nabízí širokou škálu televizních pořadů, filmů, dokumentů a dalšího zábavného obsahu.
  5. Google (nyní Alphabet Inc.) je mateřská společnost společnosti Google, která je zároveň vyhledávačem a technologickou společností. Google poskytuje různé online služby a produkty, včetně vyhledávání, reklamy, cloud computingu a dalších.

Proč není součástí FAANGu Microsoft?

Ano, Microsoft není součástí skupiny FAANG, a proto tato zkratka nezahrnuje písmeno „M“. Skupina FAANG byla vytvořena pro označení nových dynamicky rostoucích technologických společností v roce 2010. A v té době byl Microsoft již etablovanou firmou na akciovém trhu.

Vliv FAANGu na index S&P500

Každá z akcií FAANG je obchodována na burze Nasdaq a patří do indexu S&P 500. Jelikož index S&P 500 funguje jako široká reprezentace celého trhu, pohyby na trhu se odrážejí v pohybech tohoto indexu. FAANG akcie tvoří až 20 % hodnoty indexu S&P 500. To je pozoruhodné číslo, zvláště když vezmeme v úvahu, že index S&P 500 slouží jako ukazatel celkové ekonomiky Spojených států.

Tento významný vliv na index znamená, že změny v cenách FAANG akcií mohou zásadním způsobem ovlivnit celkový výkon indexu S&P 500. Jsou roky, kdy tyto akcie přispějí až 30% k růstu samotného indexu

Podobné:   Warren Buffett - miliardář, filantrop, investorská legenda

Jak investovat a koupit FAANG akcie

Všechny FAANG akcie jsou snadno dostupné, což znamená, že jsou veřejně obchodovatelnými společnostmi s vysokými denními objemy obchodů. Tyto akcie jsou také často zahrnuty do populárních burzovně obchodovaných fondů (ETF).

Nicméně investoři, kteří si myslí, že ceny FAANG akcií by mohly být nadhodnocené, upozorňují na obtíže získání těchto akcií za atraktivní ceny. Tito investoři mohou být sváděni k odkládání nákupu FAANG akcií a čekání na pokles jejich ceny. Našli jsme několik brokerů, kde je možné koupit FAANG akcie a to bez poplatků za nákup, s českou podporou a obchodní aplikací v Češtině.

koupit FAANG akcie

Reálné akcie a kryptoměny

Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových

Reálné akcie a ETF

Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových

FAANG akcie v minulosti předčily výkonnost indexu S&P 500. I když společnost Google od začátku roku 2013 dosahuje nejméně příznivých výsledků ve srovnání se zbytkem skupiny, stále je výkonnější než index S&P 500.

Mezi členy skupiny dosáhl nejlepší výkonnosti Netflix, jehož hodnota vzrostla zhruba 30 násobně. Je však důležité si uvědomit, že minulé výsledky nezaručují i ty budoucí. Přesto mají společnosti FAANG několik konkurenčních výhod, které je činí atraktivními pro dlouhodobé investice.

Akcie Návratnost od roku 2013
NFLX 3096%
META 987%
AMZN 928%
AAPL 906%
GOOGL 600%
MSFT 1,119%
S&P 500 200%
Krpenský Martin
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto

Reálné akcie a kryptoměny

Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových

Reálné akcie a ETF

Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz