Francouzské akcie

Akciový index CAC 40 je hlavní akciový index Pařížské burzy, který převzal své jméno dle původního mechanického systému (Cotation Assistée en Continu) pařížské burzy. Pařížská burza je známá jako Euronext Paris. Jeho „výkon“ úzce koreluje s vývoji na trhu jako celku.

Index CAC40

Tento akciový index je složen ze 40 největších, nejvýznamnějších a nejvíce likvidních akcií kotovaných na Euronext Paris vybraných z top 100 společností dle tržní kapitalizace a obratu. Podobně jako je akciový index S&P 500 pod souborem S&P 3000, tak je akciový index CAC 40 pod souborem většího SBF 250 ( Societe de Bourse Francais).

Jak mohu investovat do francouzských společností?

Francouzská vláda velmi podporuje soukromý sektor a podporuje přímé zahraniční investice, které pomáhají vytvářet pracovní místa, zvyšovat export a podporovat inovace.

Francouzské společnosti jsou také známé svými kvalitními produkty, které jsou cenově konkurenceschopné díky příznivému směnnému kurzu vůči euru.

Investice do francouzských společností může být skvělý nápad, pokud na to máte peníze a zdroje. Existuje mnoho způsobů, jak investovat do francouzských společností, včetně investic do akcií, dluhopisů a podílových fondů.

Existuje mnoho důvodů, proč můžete chtít investovat do francouzských společností. Když například investujete do francouzské společnosti, je pravděpodobné, že společnost bude vyplácet vyšší dividendy než americká společnost, protože daně jsou ve Francii vyšší než v USA, což znamená, že společnost má více peněz na distribuci zpět její investoři.

Jak nakoupím akcie na francouzské burze?

Francouzská burza se jmenuje Euronext. Jedná se o celoevropskou burzu, která obchoduje s akciemi, dluhopisy a deriváty. Systém Euronext je partnerstvím Pařížské burzy, Bruselské burzy a Amsterdamské burzy.

Francouzský akciový trh je důležitou součástí globální ekonomiky. V roce 2017 měl index CAC 40 hodnotu 4,3 bilionu EUR, což odpovídá asi 30 % hodnoty všech akcií ve Francii.

Francouzský akciový trh je otevřen zahraničním investorům od března 2001. Díky tomu se stal jedním z nejvíce mezinárodních indexů v Evropě a je také jedním z nejvíce obchodovaných trhů v Evropě.

Francouzská burza nabízí tři typy obchodování:

1) Obchodování na trhu:

Tento typ obchodování vám umožňuje obchodovat akcie s jinými investory. Akcie můžete nakupovat nebo prodávat kdykoli během dne.

2) Obchodování na marži: Tento typ obchodování vám umožňuje půjčit si peníze od vašeho brokera a použít je k nákupu nebo prodeji akcií s jinými investory. Můžete si také půjčit peníze od svého brokera za účelem nákupu akcií, které nejsou aktuálně dostupné na trhu.

Jaké jsou nejdražší akcie ve Francii?

Tento článek nastíní nejdražší akcie ve Francii. Akcie jsou uvedeny v pořadí podle jejich tržní kapitalizace, přičemž první akcie je nejdražší.

Francie má na pařížské burze celkem 1 271 kotovaných společností. Celková tržní kapitalizace je 2 715 miliard USD. Některé z těchto společností jsou kotovány na jiné burze cenných papírů než na francouzské pařížské burze; například LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SE (LVMH) je kotována na Euronext Paris.

Akciový trh je ve Francii velmi odlišný, takže buďte opatrní při výběru společnosti nebo akcií, do kterých chcete investovat.

Francouzská burza: Aktuální dnešní kurzy Francouzských akcií na burze v Paříži. Seznam akcií na Francouzské burze (Hlavní index CAC40). Řazeno dle nejvýšší ceny. Po rozklinutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace jednotlivých akcií)

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.