Polské akcie

Seznam Polských akcií na burze: Přehled vývoje cen nejznámějších Polských akcií v měně PLN, zejména společností, které se obchodují na Varšavské burze cenných papírů (WSE). Ceny Polských akcií jsou zpožděny o 15 minut a řazeny dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy a další informace o dané společnosti. Polsko má rozmanitou ekonomiku, která zahrnuje odvětví jako energetika, bankovnictví, IT, farmacie. Existuje zde široká škála společností, které mají své akcie kotované na Varšavské burze.

🔎 Počet akcií: 100+
📊 Burzovní indexy: WIG20, mWIG40
🔔 Polská burza: Varšavská burza cenných papírů (WSE)
🕒 Otevírací hodiny: 9:00 - 17:00
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Polské akcie?

Mezi dostupné možnosti investování patří i Polský akciový trh. Prvním krokem je otevření účtu u brokera, který si účtuje pokud možno nízké provize. Našli jsme několik brokerů, kde je možné nakupovat skutečné Polské akcie a ETF. Nejznámějšími online brokery, kteří umožňují investovat na Polském akciovém trhu, jsou XTB a eToro. Tito brokeři vám umožňují nakupovat nebo prodávat jednotlivé akcie nebo ETF. Provedli jsme srovnání Polských akcií nabízených těmito Brokery.

Broker Počet akcií Minimální vklad EUR ETF
etoro logoPřejít na eToro +15 200 Ano
xtb logo Přejít na XTB +20 50 Ano

Polský trh s akciemi je známý jako Varšavská burza cenných papírů (WSE). Jedná se o hlavní polskou burzu, která sídlí v Varšavě. WSE byla založena v roce 1991 a nyní je jednou z nejvýznamnějších burz ve střední a východní Evropě. Největší společnosti na polském burze jsou například PKN Orlen, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, PZU ZUS SA, Asseco Poland SA, Bank Zachodni WBK SA, KGHM Polska Miedź SA, Lotos Group SA.

Cenu Polských akcií může ovlivnit řada faktorů, včetně obchodních výsledků firem, všeobecných podmínek na trhu a politické a ekonomické situace v Polsku i ve světě. Při investování do akcií je vždy přítomno riziko a je nezbytné před provedením investičního rozhodnutí posoudit všechna rizika a příležitosti.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.