Polské akcie

Polské akcie se obchodují na Varšavské burze. Varšavská burza cenných papírů (WSE) je jednou z nejvýznamnějších a největších burz ve střední a východní Evropě. Vznikla v roce 1995 sloučením dvou trhů: Polského likvidačního centra a Polského trhu cenných papírů. WSE se nachází na ul. Stawki 2, 00-922 Warszawa, Polsko.

Varšavská burza funguje jako veřejnoprávní akciová společnost s ručením omezeným, jejíž akcie jsou kotovány na regulovaném trhu NewConnect sekce A (WSE). WSE obchoduje s akciemi již více než 20 let a je na ní kotováno více než 100 společností.

Které společnosti jsou kotovány na Varšavské burze cenných papírů?

Varšavská burza cenných papírů je největší v Polsku a řadí se mezi 20 nejlepších evropských burz. Má tržní kapitalizaci přes 80 miliard dolarů

Některé z největších a nejoblíbenějších polských společností na varšavské burze jsou: PKN Orlen (největší společnost na WSE), PGE Polska Grupa Energetyczna SA, PZU ZUS SA, Asseco Poland SA, Bank Zachodni WBK SA, KGHM Polska Miedź SA, Lotos Group SA

Jaký je nejlepší způsob nákupu polských akcií?

Akcie na polské burze můžete nakupovat online například přes brokera XTB. Společnost má dceřinou společnost v Polsku, která působí na základě licence udělené Polským úřadem pro finanční dohled (KNF).

Akcie na GPW můžete také nakupovat prostřednictvím brokerů, kteří jsou oprávněni obchodovat na této burze.

Nejlepší způsob, jak koupit polské akcie, je přes Varšavskou burzu cenných papírů (WSE). WSE je největší burza v Polsku a nabízí širokou škálu investičních možností. Na své platformě má více než 400 společností a je to nejlepší místo pro investice do polských akcií.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo