Ruské akcie

Ruskou ekonomiku pohání ropný a plynárenský sektor. Má hojnost přírodních zdrojů, které jsou potřebné pro výrobu paliv, hnojiv a plastů. Tyto přírodní zdroje jsou pro hospodářství země velkým přínosem.

Investovat v Rusku není tak snadné, jak se zdá. Před konečným rozhodnutím je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Musíte se podívat na některá rizika spojená s investováním v Rusku, jako je geopolitické riziko a ekonomické riziko. Rusko je jednou ze zemí, které byly tvrdě zasaženy sankcemi uvalenými západními zeměmi kvůli jeho zapojení do ukrajinského konfliktu.

Podnikatelské prostředí v Rusku může být nepředvídatelné, protože je ovlivněno geopolitikou a sankcemi. To může mít dopad na investiční příležitosti, které jsou k dispozici investorům ze zemí mimo Rusko. I přes tuto nestabilitu však stále existuje mnoho příležitostí pro zahraniční investory, kteří chtějí v Rusku investovat.

Potřebuji k nákupu ruských akcií brokera?

Odpověď zní ano. K nákupu ruských akcií potřebujete makléře. Brokeři jsou prostředníkem mezi obchodníky a burzami. Provádějí příkazy od obchodníků, kteří jim pak za své služby platí provizi. Brokera najdete na domácích i mezinárodních trzích a nabízejí různé úrovně služeb za různé ceny.

Obchodování na ruském akciovém trhu probíhá prostřednictvím Moskevské burzy, která je největší burzou ve východní Evropě a čtvrtou největší v Evropě. Mezi nejoblíbenější ruské akcie patří Gazprom, Sberbank, Rosněfť, Lukoil, LUKOIL-Nizhnevolzhsknefteproducts a Novatek.

Ruský akciový trh je volatilní a je na něm mnoho rizik. Ekonomika země se stále vzpamatovává z globální recese a sankcí uvalených Západem. Ruský akciový trh se však v posledních letech rozvíjí, a to především díky boomu cen ropy. Investoři by se měli snažit hledat akcie, které nejsou příliš rizikové, ale zároveň mají vysoký potenciál růstu, měli by se také poohlédnout po akciích, které vyplácejí dividendy nebo mají nízký poměr P/E.

V tabulce najdete Aktuální dnešní ceny Ruských akcií na burze. Po rozkliknutí přejdete na detail jednotlivé akcie - kde najde (aktuální ceny, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o jednotlivých akcií

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo