Čínské akcie

Čínský hospodářský zázrak přitahuje jako magnet pozornost celého investorského světa. Investice do čínských akcií se staly standardní součástí portfolií institucionálních investorů a lákají i drobné investory. Jaké možnosti má český korunový investor, zvolí-li si jako svůj cíl právě čínské akcie?

Do významných čínských firem lze investovat i na amerických akciových burzách. Stačí si vytvořit účet u brokera a můžete začít.

Druhou možností je investice prostřednictvím podílových fondů. Volbu konkrétních titulů tak necháte na konkrétním fondu. V České republice se nabízejí možnosti investovat do fondů zaměřených na čínské akcie, nicméně je nutné si vše projít a zjistit jaké jsou poplatky a podmínky.

Jaké jsou výhody investování v Číně?

Investování v Číně má mnoho výhod. Země je obrovský trh s populací více než 1,4 miliardy lidí a rostoucí střední třídou. Čínská vláda se také snaží otevřít ekonomiku, což by mělo zahraničním firmám usnadnit podnikání v ní. Na hodnotu akcií v Číně je těžké odpovědět, protože závisí na společnosti, jejím odvětví a předpisech v jejich zemi.

S investováním v Číně je také spojeno mnoho rizik, jako je komplikovaný právní systém země a její protekcionistická politika. Pokud však tato rizika vezmete v úvahu a budete rozumně investovat, existuje mnoho příležitostí k růstu.

Jak investor nakupuje akcie společnosti v Číně?

Existují dva způsoby, jak koupit akcie v čínské společnosti. Prvním způsobem je nákup akcií na burze, což je obdoba nákupu akcií na amerických nebo evropských trzích. Většina čínských společností je i na USA burze jako ADR akcie.

Abyste mohli nakupovat akcie na burze, potřebujete účet u brokera a vlastní peníze. Pro cizince není možné investovat pomocí jüanu, pokud nemají čínský bankovní účet a jüan.

Jak se dividendy promítají do investic v Číně?

Dividendy jsou rozdělením části zisku společnosti, o které rozhoduje představenstvo, jejím akcionářům. Dividendy lze vyplácet v hotovosti nebo akcií.

Dividendy jsou obvykle vypláceny měsíčně nebo čtvrtletně a představují podíl na zisku společnosti. Výše dividend, které investor obdrží, bude záviset na počtu akcií, které vlastní, a také na ceně akcií v den výplaty dividend.

Čína je zemí, která v posledních letech zaznamenala rychlý hospodářský růst a přilákala značné investice zahraničních investorů. Trh země je nejen velký, ale také rozmanitý.

Jaké jsou tři nejlepší čínské akcie na světě?

Tři největší čínské akcie jsou Industrial and Commercial Bank of China, Tencent a Alibaba.

Industrial and Commercial Bank of China je největší bankou na světě. Má tržní kapitalizaci 2,6 bilionu dolarů, což je více než dvakrát více než JPMorgan Chase, druhá největší banka na světě.

Tencent je jednou z nejúspěšnějších internetových společností v Asii s tržní kapitalizací 1 bilion dolarů. Tencent je jednou z největších čínských společností, protože je poskytovatelem internetových služeb, společností sociálních médií a společností mobilních telefonů. Od roku 2004 jsou kotovány na hongkongské burze cenných papírů. Tencent vlastní WeChat, což je populární aplikace pro zasílání zpráv v Číně, která má více než 1 miliardu uživatelů. Tencent také vlastní QQ, což je další aplikace pro zasílání zpráv s více než 898 miliony aktivních uživatelů každý den.

Alibaba je také jednou z nejúspěšnějších internetových společností v Asii s tržní kapitalizací 449 miliard dolarů. Alibaba je další velká čínská společnost, kterou v roce 1999 založil 18letý Jack Ma a 17 dalších. Alibaba působí jako online a mobilní obchodní společnost v Číně a na mezinárodní úrovni. Mají více než 500 milionů zákazníků, kteří využívají jejich služeb k nákupům

Co je to Shanghai Composite Index?

Shanghai Composite Index je hlavní index akciového trhu v Číně. Sleduje výkonnost akcií obchodovaných na burze v Šanghaji a na burze v Shenzhenu. Shanghai Composite Index je index vážený tržní kapitalizací, který zahrnuje všechny akcie A a B kótované na Shanghai Stock Exchange a má základní hodnotu 1000 k 31. prosinci 2009.

V tabulce najdete Čínské akcie - Shanghai Composite Index, které se obchodují na burze. kde koupit Čínské akcie? Po rozkliknutí na jednotlivou akcii se dozvíte více informací.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.